کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 10:28:17 , 1390/05/15
105  : تعداد بازديد
فرعون مصر اروپایی‌ از آب درآمد!
پژوهشگران سوییسی با استخراج کد ژنتیکی توت آنخ آمون، مشهورترین فرعون شناخته‌شده مصر باستان متوجه شده‌اند وی با نیمی از ساکنان اروپای غربی امروز قرابت ژنتیکی دارد و این آمار در مصر زیر 1درصد است!

  اين تحقيق نشان مي‌دهد 70درصد از مردان اسپانيايي و انگليسي و 60 درصد از مردان فرانسوي داراي شباهت ژنتيکي قابل توجه با توت آنخ آمون هستند و اين در حالي است که اين شباهت براي مردان مصري کمتر از 1 درصد است.

به گزارش ديلي‌ميل، پژوهشگران شرکت iGENEA مستقر در زوريخ سوييس، کد ژنتيکي فرعون باستاني را با استفاده از اطلاعات مستندي که از شبکه ديسکاوري پخش شد، بدست آورده‌اند و نشان داده‌اند که اين کد مربوط به گروه ژنتيکي R1b1a2 است.

دانشمدان تخمين مي‌زنند نياي مشترک فرعون مصر و اروپايي‌هاي امروز 9500 سال پيش در قفقاز مي‌زيست و بازماندگان او حدود 7000 سال پيش، وقتي گروهي از آنها رهسپار اروپا شدند به دو گروه تقسيم شدند. اما مشخص نيست چطور اجداد توت‌آنخ‌آمون سر از مصر برآوردند و درنهايت، توت آنخ آمون در 3000 سال پيش به سلطنت رسيد.

اين شرکت اعلام کرده مردان اروپايي مي‌توانند با انجام آزمايش‌هاي ژنتيکي (با هزينه 179 تا 300 دلار) ميزان قرابت فاميلي خود را با خاندان سلطنتي مصر باستان تعيين کنند و اين درحالي است که گروه سازنده مستند ديسکاوري با انتقاد از اين تحقيق اعلام کرده است اطلاعات ژنتيکي اعلام‌شده در مستند مورد اشاره به اندازه‌اي نبوده که بتوان رشته ژنتيکي توت آنخ آمون را استخراج کرد

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ