کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 17:56:33 , 1390/12/08
59  : تعداد بازديد
کنار زدن چهار رقیب مطرح آمریکایی
هازاناويچس فرانسوی فاتح خوشبخت اسکار کارگردانی
میشل هازاناويچس فرانسوی در حالی برنده جایزه اسکار بهترین کارگردانی شد که در این راه چهار رقیب مطرح از سینمای آمریکا داشت.

  الكساندر پاين براي فيلم "نسل ها"، مارتين اسكورسيزي براي فيلم "هيوگو"، وودي آلن براي فيلم "نيمه‌شب در پاريس" و ترنس ماليك براي فيلم "درخت زندگي" چهار کارگردان آمريکايي نامزد جايزه کاگرداني امسال بودند که در نهايت در رقابت با هازاناويچس فرانسوي شکست خوردند.
در مراسم اسكار هشتادوچهارم، جايزه‌ي بهترين كارگرداني براي فيلم "هنرمند" به ميشل هازاناويچس رسيد. او پس از دريافت جايزه‌اش گفت: "اكنون خوشحال‌ترين كارگردان در دنيا هستم. از تهيه‌كنندگان فيلم، از تيم بازيگري و حتي از سگ دوست‌داشتني كه در فيلم بازي كرد ممنونم. از آكادمي اسكار نيز كه اين جايزه را به من اعطا كرد متشكرم."
هنرمند اگرچه در قالب سياه‌وسفيد و به صورت صامت ساخته شده است، اما در بسياري از محافل سينمايي منتقدين را وادار به تمجيد كرده است. داستان اين فيلم مربوط به سال‌هاي ‌1927 تا ‌1932 در هاليوود است که سينماي صامت درحال افول بود و بازيگران آن دچار مشکل شده بودند.
فيلم هنرمند كه در جوايز اسكار 2012 نامزد 10 جايزه شده بود، در جشنواره‌ي كن نامزد نخل طلا بود و در جشنواره‌ي سن‌سباستين جايزه‌ي منتخب تماشاگران را كسب كرده بود.

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ