کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 20:03:03 , 1390/11/07
3  : تعداد بازديد
بهرام عظیمی در گفتگو با مهر:
مسئولان جشنواره اشتباه احتمالی را جبران کنند
بهرام عظیمی گفت: من اهل درخواست نیستم اما از مسئولان می‌خواهم که نسبت به کم و کیف حضور این فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران بازنگری شود تا اگر احتمالاً اشتباهی در انتخاب این فیلم صورت گرفته این اشتباه را جبران کنند.

 

بهرام عظيمي؛ کارگردان انيميشن بلند "تهران 1500" در انتقاد به عدم حضور اين فيلم در بخش مسابقه سينماي ايران در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: دو ما ديگر سالگرد تولد چهارسالگي پروژه سينمايي "تهران 1500" فرامي‌رسد. از زماني که نگارش اين فيلم را شروع کردم، مطمئن بودم که اثر خوبي از آب درخواهد آمد و عوامل بسياري از بازيگران و پروژه توليد تا متخصصين حرفه‌اي انيماتور زحمت کشيده‌اند تا اين فيلم به ثمر برسد.
 
وي ادامه داد: حال که ميوه اين تلاش در حال شکوفا شدن و جشنواره فيلم فجر هم نخستين فرصت ديده شدن اين فيلم است، معتقدم براي بهتر ديده شدن اين فيلم بايد "تهران 1500" در بخش مسابقه سينماي ايران به رقابت مي‌پرداخت. 
 
عظيمي در ادامه افزود: من کارگرداني سراغ دارم که فيلمش در بخش فيلم اولي‌ها پذيرفته شده‌است و زماني که با او صحبت مي‌کردم گفت که اين فيلم را 15 روزه به پايان رسانده‌است؛ البته منظور من اين نيست که چون فيلمي 15 روزه به پايان رسيده لزوما فيلم بدي است و فيلمي مثل تهران 1500 که چهارسال ساخت آن به طول انجاميده فيلم خوبي است، نه اصلا منظورم نيست بلکه دليل هيئت انتخاب مبني‌بر دلايل عدم پذيرش فيلم خودم را نمي‌پذيرم.
 


اين انيماتور در ادامه افزود: هيات انتخاب عدم امکان رقابت اين انميشين با ساير فيلم‌ها را دليل حضور نداشتن تهران 1500 در بخش مسابقه سي‌امين جشنواره فيلم فجر دانست که به نظرمن اين دليل بسيار غيرکارشناسي و غيرمنطقي است.
 
عظيمي در ادامه صحبت‌هاي خود با اشاره به ويژگي‌هاي اين فليم گفت: به اعتقاد من انيميشن "تهران 1500" در بسياري از رشته‌هاي سينمايي يک اتفاق است؛ به‌عنوان مثال در بحث طراحي صحنه بايد اين فيلم را ديد چرا که تمام صحنه‌هايي که در اين فيلم انميشين ديده مي‌شود به هيچ عنوان وجود نداشت، تمام اين صحنه‌ها در درجه نخست تنها يک ايده بوده بعد اين ايده طراحي شده و به مرحله فيلمبرداري رسيده‌است. از همين‌رو فيلم "تهران 1500" حاصل تخيل يک تيم است که از هيچ فيلم ساخته‌اند به همين دليل بايد در بخش مسابقه سينماي ايران حضور مي‌داشت.
 
کارگردان انيميشن "تهران 1500"در ادامه با اشاره به اين مطلب که مسئولان جشنواره در پاسخ به چرايي عدم حضور اين فيلم در بخش مسابقه سينماي ايران گفت: يکي از دلايلي که مسئولان در ابتدا بيان کردند اين بود که اين فيلم شرايط حضور دربخش مسابقه را ندارد که به نظرمن اين دليل درستي نيست چون اين فيلم حداقل در شاخه‌هاي فيلمنامه، کارگرداني، تهيه‌کنندگي، جلوه‌هاي ويژه، طراحي صحنه و آهنگسازي حرف براي گفتن دارد. اما بعد از بيان اين دليل آقاي سجادپور دليل ديگري آورد و گفت که "تهران 1500" امتياز لازم را براي حضور در بخش مسابقه سينماي ايران را نياورد و خوب اين دليل است که من به عنوان کارگردان مي‌پذيرم و قابل قبول است.
 
وي در ادامه افزود: با وجود همه اين حرف‌ها مي‌پذيرم زماني که هيات انتخاب فيلم را ديد هنوز تدوين نهايي نشده بود، افکت و آهنگسازي ميکس نشده بود و خوب در اين شرايط فيلم را ديدند، اما درحال حاضر شرايط فرق کرده‌است؛ فيلم کامل شده و اگر بار ديگر اين فيلم ديده شود مطمئن هستم که در بخش مسابقه سينماي ايران پذيرفته مي‌شود.


عظيمي در ادامه صحبت‌هاي خود حضور در بخش سينماي ايران را حق اين فيلم دانست و گفت: هزينه و زحمت‌هاي بسياري براي به ثمر رسيدن اين فيلم کشيده شده‌است، اين فيلم هزينه چندميلياردي برداشته است و متخصصان بسياري درگير اين پروژه بوده‌اند و اگر در بخش مسابقه نمايش داده شود مطمئن هستم که خواهد درخشيد.

کارگردان "تهران 1500" گفت: من به‌عنوان کارگردان اين اثر منتظر هيچ جايزه‌اي نيستم چرا که بيش از 80 جايزه در طول سال‌ها فعاليت خود کسب کرده‌ام اما تشنه اين هستم که اين فيلم در تنها رويداد ملي و فرهنگي به درستي ديده شود.
 
اين انيمانور خوش سابقه سينما و تلويزيون ايران در پايان صحبت‌هاي خود افزود: يکي از ضعف‌هاي هيات انتخاب در بخش مسابقه سينماي ايران اين بود که يک انيماتور و يا فارغ‌التحصيل اين رشته هنري درترکيب آن وجود نداشت و خوب معلوم است که ارزش‌هاي يک انيميشن خوب به درستي درک نمي‌‌شود. v


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ