کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 11:01:24 , 1390/04/27
105  : تعداد بازديد
بهاري دوباره در جهان عرب|
الدستور: انتفاضه سوم فلسطيني‌ها در راه است
یک روزنامه عرب زبان امروز در مطلبی با تاکید براینکه انتفاضه سوم تنها راه برای مقابله با تجاوزات هیونیستها است خواستار تحرک دیپلماتیک عربی برای اعلان کشور مستقل فلسطین در سازمان ملل متحد شد.

  روزنامه الدستور اردن امروز در مقاله اي با عنوان "بهار فلسطيني" به مطلبي که روزنامه نيويورک تايمز درباره بهار عربي و اينکه چه زماني به فلسطين مي رسد؟ و آيا ادامه کارشکني ها در روند مذاکرات و همچنين ادامه شهرک سازي ها منجر به انتفاضه سوم مي شود؟ اشاره دارد.

"رشيد حسن" نويسنده اين مقاله در ادامه مطلب خود مي آورد اين روزنامه آمريکايي مشهور حق طرح اين پرسش را دارد به خصوص که ما مي دانيم که فلسطين مهد انقلاب هاي مردمي است چرا که در تاريخ معاصر آن شاهد بزرگترين انقلاب و طولاني ترين اعتصاب يعني همان " انقلاب 1963" بود.

از سوي ديگر مي دانيم که ملت فلسطين انقلاب سنگ را ابداع کرد و اين اولين نوع انقلابي است که ملت گرفتار دراشغالگري به استفاده از سنگ براي مقاومت در برابر اشغالگران پناه برده است و بعد از آن هم انقلاب مسجد الاقصي که اساس دشمن را لرزاند و ترس را در عمق جان دشمن وارد کرد.

"رشيد حسن" درادامه تاکيد دارد: با روزنامه نيويورک تايمز موافق هستيم که جوانان فلسطيني را براي تظاهرات مجدد ترغيب مي کند آن هم بعد از آنکه روند آشتي ملي وارد مرحله توقف و سکون شده است و دو طرف يعني حماس و فتح هيچ اقدام عملي براي اجراي اين توافقنامه اتخاذ نمي کنند تا درنتيجه آن مقاومت ملت فلسطين براي مقابله با دسيسه صهيونيستي که شب و روز براي تکميل روند يهودي سازي بيت المقدس فعال است، تقويت شود.

اين نويسنده عرب زبان تاکيد دارد: بهار فلسطيني يک ضرورت ملي براي شروع انقلاب سوم فلسطيني عليه اشغالگري است چرا که اين تظاهرات و اعتصابات فلسطيني که اميدواريم همه سرزمين اشغالي فلسطين را در بربگيرد پاسخي به تجاوزات مستمرصهيونيستي، شهرک سازي و پاکسازي نژادي است آن هم بعد از آنکه به همه ثابت شده که رژيم صهيونيستي ناقض همه قوانين و عرف بين المللي است.

الدستور درپايان تاکيد دارد: دربرابر جوانان فلسطيني هيچ راهي براي مقابله با اشغالگري اسرائيلي به جز انجام تظاهرات و سردادن شعار "ملت خواهان پايان اشغالگري است" وجود ندارد تا اين خشم مردمي و اين بهار فلسطيني با تحرک ديپلماتيک عربي وفلسطيني با هدف اعلان تشکيل کشور مستقل فلسطين در سازمان ملل متحد همزمان شود.

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ