کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 20:10:36 , 1390/11/08
150  : تعداد بازديد
عزت‌الله علیزاده/
دیجیتال‌سازی سینماها؛ راهی برای رفع نگرانی درمورد کیفیت تصویر و صدا
مسئول پشتیبانی فنی سینماهای جشنواره سی‌ام فیلم فجر گفت: 8 سالن سینما برای اکران، به تجهیزات پخش دیجیتال مجهز می‌شوند تا به کیفیت مطلوب صدا و تصویر برسیم.

 

به گزارش خبرگزاري سينماي ايران به نقل از ستاد خبري جشنواره فيلم فجر، عزت‌الهو عليزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبري جشنواره با توجه به اتفاق تازه‌اي که در دوره سي‌ام جشنواره براي نمايش ديجيتالي فيلم‌ها رخ داده است، گفت: 8 سالن با تجهيز به اين امکان، ميزبان اکران فيلم هاي بخش بين‌الملل و مستند مي‌شوند. سالن‌هاي اختصاص يافته براي اکران ديجيتال شهر قصه، شهر هفتم، فرهنگ1، ملت 2 و 3، فلسطين2 و3 وزندگي 1 هستند. بخش بين الملل در هر پنج بخش مسابقه جام جهان نما، آسيا، جشنواره جشنواره ها، سينماي سعادت و نمايش ويژه در پنج سالن زندگي 1، فلسطين 3، ملت 4، شهر قصه و شهر هفتم اکران مي شوند. بخش مستند نيز در تمام هفت سالن به جز فلسطين 3 به نمايش درخواهد آمد.

نگراني درباره کيفيت فيلم‌ها تمام مي‌شود

مسئول پشتيباني فني سينماهاي جشنواره با اشاره به اين که در دوره سي ام فيلم ها با کيفيت صدا و تصوير مطلوب اکران مي شوند، گفت: با مشکلات موجود نتوانستيم تجهيزات سينماي ديجيتال را به زمان جشنواره برسانيم. اما در اين راستا، فيلم هاي بخش نمايش ويژه به 35 ميليمتري تبديل شدند و با زيرنويس و دوبله آماده اکران هستند.

سالن‌ها تا 10 بهمن آماده‌اند / غير از 28 فيلم، همه فيلم‌ها 35 ميلي‌متري مي‌آيند

عليزاده با بيان اين مطلب که سالن ها تا 10 بهمن ماه آماده اکران هستند، گفت: سالن ها از نظر تصوير و صدا، توسط تيم فني بازبيني شده‌اند و اشکالات در حال مرتفع سازي است.

وي ادامه داد: پشتيباني فني در جهت آماده سازي فيلم ها در سه لابراتوار انجام شد. شرکت فيلم ساز، لابراتوار بديع و لابراتوار صدا و سيما.

وي اظهار داشت: 5 انيميشن موجود در جشنواره به صورت ويديويي به نمايش درمي آيند و به غير از 28 فيلم که به صورت ديجيتال هستند، باقي فيلم‌ها به فرمت 35 ميليمتري تبديل خواهند شد.

سي‌امين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر از 12 بهمن ماه در تهران و از 17 بهمن در استان‌ها آغاز خواهد شد.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ