کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 19:45:28 , 1390/11/08
299  : تعداد بازديد
تازه‌های جعبه جادو/
پخش "قصه‌های مجید"/ آغاز ساخت موسیقی "فراموشی"
پخش برنامه‌های "هفته نامه"، "زوج برتر"، "استاد همه چی دون"، آغاز ساخت موسیقی "فراموشی" و پخش ویژه برنامه‌های فجر شبکه آموزش و سریال‌های "بچه‌های بهشت"، "روزی روزگاری شاه آباد" و "قصه‌های مجید" از تازه‌ترین اخبار تلویزیون است.

 

به گزارش خبرگزاري مهر، جنگ تلويزيوني "هفته نامه" پس از توقف دوماه در پخش خود و با پايان ماه‌هاي محرم و صفر دوباره از روز جمعه هفت بهمن ماه روي آنتن شبکه آموزش سيما مي‌رود. اين جنگ تلويزيوني داراي فضاي شاد و رويکرد اصلي لبخند است از جمعه دوباره در جدول برنامه‌هاي شبکه آموزش گنجانده شده است.
 
حضور منوچهر آذري، رضا رفيع و اردشير منظم به همراه بحث و گفتگو در خصوص جايگاه لبخند در برنامه‌هاي سيما از  بخش‌هاي جنگ تلويزيوني "هفته نامه" است که به تهيه کنندگي امير قيمشي روزهاي جمعه از ساعت 15:30 تا 17 روي آنتن شبکه آموزش مي‌رود.
 
پخش "بچه‌هاي بهشت" خسرو معصومي
 
سريال "بچه‌هاي بهشت" به کارگرداني خسرو معصومي و تهيه کنندگي فرزاد کاشف از 12 بهمن همزمان با آغاز دهه فجر از شبکه دو سيما روي آنتن مي‌رود. اين سريال خاطرات نوجواني دبيرستاني را به تصوير مي‌کشد که به نوعي درگير شرايط روزهاي باقي مانده تا پيروزي انقلاب مي‌شود.
 
حسين محجوب، سيامک اطلسي، جمشيد جهانزاده، مريم کاظمي، شيوا خسرومهر، ناصر آقايي، صالح ميرزا آقايي، مريم بوباني، جمال اجلالي، ميرصلاح حسيني، روح ا... مفيدي، اکبر معززي، کاظم هژير آزاد، بيژن افشار، باقر صحرا رودي، کامران فيوضات، اسماعيل سلطانيان، زهره صفوي و نقي سيف جمالي بازيگران اين سريال 13 قسمتي هستند.
 
"زوج برتر" با اجراي حسين رفيعي
 
ضبط مسابقه تلويزيوني "زوج برتر" از تاريخ 12 دي ماه در مجموعه فرهنگي- تفريحي دشت بهشت آغاز شد و با پايان مراحل فني پخش خود را از روز شنبه 8 بهمن ماه در شبکه آموزش آغاز مي کند.
 
اين مسابقه با همکاري مشترک شبکه آموزش سيما و شرکت توانير توليد شده است و محوريت اصلي آن اصلاح الگوي مصرف است زوج‌هاي شامل زير 40 سل شامل همسر يا خواهر و برادر مي‌توانند در آن شرکت دارند. براي اين مسابقه دکور‌هاي ويژه‌اي طراحي شده است که موجب جذابيت آن براي ببينده خواهد شد و اجراي آنرا نيز حسين رفيعي به عهده دارد که مردم خاطره تصويري خوبي از اجراهاي وي به ياد دارند.
 
آغاز ساخت موسيقي "فراموشي"
 
داريوش ياري درباره آخرين وضعيت فيلم تلويزيوني "فراموشي" گفت: صداگذاري "فراموشي" توسط احسان افشاريان به پايان رسيده است و به زودي موسيقي آن توسط بهنود يخچالي ساخته مي‏شود.
 
اين فيلم با فيلمنامه علي خود سياني داستان جواني را روايت مي‌کند که مدعي مي‌شود حاج احمد، معتمد محل، پدر اوست و سال‌ها پيش او و مادرش را رها کرده است. اين اتفاق مسائل جديدي را در محل و خانواده‌ حاج احمد به وجود مي‌آورد. اين فيلم به تهيه کنندگي علي اکبر تحويليان، بعد از موفقيت‏هاي "حبيب" و "مسافر باران"، در جشنواره جام جم و فيلم رضوي، تجربه ديگري از داريوش ياري است که براي مرکز سيمافيلم توليد مي‌شود.
 
ياري درباره علت انتخاب اين سوژه که مانند تله‌فيلم "حبيب" فضاي ديني دارد و به همان اندازه هم حساس است، گفت: در فيلم حبيب، مخاطب نگران کاراکتر حبيب مي‌شود اما در اين فيلم مخاطب نگران حال خودش مي‌شود. اينکه چقدر تهمت و غيبت در جامعه رواج دارد و آدم‌ها راحت مي‌توانند آدم‌هاي معتبر و مومن محله‌شان را با تهمتي مهمل به نابودي بکشانند. در جامعه اسلامي بايد به چنين موضوعاتي بسيار پرداخته شود. همانطور که بزرگان دين ما در همه آثاري که از خود به جا گذاشتند، روي اين مساله تاکيد کردن که درباره همه چيز گذشت مي‌شود به جز تهمت و غيبت.
 
داريوش ارجمند ، عمار تفتي ، نيلوفر شهيدي، احمد علامه دهر و عباس غزالي از جمله بازيگران اصلي اين تله فيلم هستند.
 
ساخت برنامه عروسکي "استاد همه چي دون"
 
"استاد همه چي دون" برنامه‌اي عروسکي است که سري جديد آن به زودي به تهيه کنندگي کيهان شادور وارد مرحله پيش توليد مي‌شود. اين مجموعه در 52 قسمت 10 دقيقه‌اي در حال حاضر مراحل نگارش متن و فيلمنامه را پشت سر مي‌گذارد و در هر قسمت يک موضوع علمي را براي کودکان در قالب نمايش به تصوير خواهد کشيد.
 
 
 
چگونگي تشکيل گاز، بررسي ستارگان، سيارات و حضور در پالايشگاه‌هاي نفت و گاز از موضوعاتي خواهد بود که در اين برنامه به گونه‌اي نمايش براي کودکان به نمايش در مي‌آيد.
 
 
 
ويژه برنامه‌هاي دهه فجر شبکه آموزش
 
 
 
مدير شبکه آموزش سيما از پخش بيش از 4هزار دقيقه ويژه برنامه دهه مبارک فجر خبر داد.
 
 
 
محمدمهدي قاسمي با اعلام اين مطلب گفت: به مناسبت فرا رسيدن ايام مبارک دهه فجر 146 برنامه و در مجموع 4650 دقيقه  برنامه روي آنتن شبکه آموزش سيما خواهد رفت. اين حجم از برنامه‌هاي در قالب مجموعه‌هاي مستند و برنامه زنده پخش مي‌شوند که شامل برنامه هاي زنده ، "صبحي ديگر" 10 برنامه 30دقيقه‌اي، "گل آموز" 10برنامه 60دقيقه‌اي، "راديو هفت" 10برنامه 60دقيقه‌اي، "کيميا" 10 برنامه 45دقيقه‌اي،"شفاف" 10 برنامه 45 دقيقه‌اي و "حوالي هفت" 17برنامه 60دقيقه‌اي را روي آنتن خواهند برد.
 
 
 
وي افزود: همچنين برنامه "گام هفت" که جمعه‌ها با محوريت موسيقي پخش مي‌شود در 5 برنامه 45دقيقه‌اي  و برنامه گزارش محور "دوربين هفت" نيز  30برنامه 7دقيقه اي روي آنتن خواهند برد. مستند "نيم قرن سلطه" در11 برنامه 10دقيقه‌اي، "آخرين حربه" در 10 برنامه 20دقيقه‌اي،"جغرافياي فرياد" 10برنامه 20دقيقه‌اي و "ايران زيبا" در 10برنامه 15دقيقه‌اي در ايام مبارک فجر روي آنتن شبکه آموزش خواهند رفت.
 
 
 
راهيابي محصول شبکه سحر به جشنواره فجر
 
 
 
فيلم سينمايي "راه بهشت" به کارگرداني مهدي صباغ زاده، از توليدات شبکه جهاني سحر در بخش مسابقه سينماي ايران (سوداي سيمرغ) و بخش مسابقه سينماي کشورهاي جهان اسلام (سينماي سعادت) سي امين جشنواره فيلم فجر حضور دارد.
 
 
 
حجت الاسلام محمدتقي انصاري تهيه کننده "راه بهشت" از ارسال نسخه ابتدايي اين فيلم به هيات انتخاب جشنواره فجر خبر داد و گفت: توليد "راه بهشت" از شهريور ماه امسال آغاز شده و پس از سه ماه فيلمبرداري در اطراف تهران، جهرم و مرنجاب کاشان تدوين فيلم، ساخت موسيقي، قطع نگاتيو و ديگر مراحل فني آن انجام شده و صداگذاري آن نيز به صورت sr توسط سيد عليرضا علويان به اتمام رسيده است.
 
 
 
امين زندگاني، نسرين مقانلو، رضا رويگري، الهام حميدي، رامتين خداپناهي، سيد جواد طاهري، مصطفي طاري، سحر آربين، حسن اسدي، کاميار شکيبايي، ناصر فروغ، علي جاويدفر، اصغر نيکخواه، حسين مرشد شيرازي، علي فرحناک، حسين توشه، فريبا طالبي، افسانه ناصري، مهدي چاياني، عزيز هنرآموز، حسين صبوري و کاظم افرندنيا تعدادي از بازيگراني هستند که به ايفاي نقش در اين فيلم پرداخته‌اند.
 
 
 
پخش "روزي روزگاري شاه آباد"
 
 
 
سريال تلويزيوني "روزي روزگاري شاه آباد" به نويسندگي و تهيه کنندگي احمد ديري همزمان با آغاز دهه فجر روي آنتن شبکه دوم مي‌رود. داستان اين سريال در 10 قسمت و در فضاي سال‌هاي دهه 50 روايت مي‌شود. "روزي روزگاري شاه آباد" داستان فوتباليستي را به تصوير مي‌کشد که هنگام سفر به عراق براي شرکت در بازي تدارکاتي دستگير شده و به مکاني به نام شاه آباد تبعيد مي‌شود و به دنبال اين موضوع ماجراهايي براي او به وقوع مي‌پيوند که آغاز داستان "روزي روزگاري شاه آباد" است.
 
 
 
در اين سريال که علي دنيوي نيز با همکاري احمد ديري نگارش فيلمنامه آن را بر عهده داشته بابک انصاري در نقش علي، جمشيد جهانزاده در نقش تيمور، فرج الله گلسفيدي در نقش سرکار استوار، احمدرضا سعدي در نقش بخش دار، فريبا طالبي در نقش ژاله به ايفاي نقش آفريني پرداختند. همچنين مرتضي ضرابي، انوش نصر، سعيده عرب و سعيد نوراللهي از ديگر بازيگران اين سريال هستند که مقابل دوربين حسن سلطاني در تهران و خراسان شمالي به ايفاي نقش پرداختند.
 
 
 
اين سريال در 10 قسمت 30 دقيقه همزمان با آغاز جشن سي و چهارمين بهار آزادي روي آنتن مي‌رود.
 
 
 
بازگشت "قصه‌هاي مجيد"
 
 
 
مجموعه تلويزيوني "قصه‌هاي مجيد" روي آنتن شبکه آموزش مي‌رود. اين سريال کارگرداني کيومرث پوراحمد روايتگر لحظاتي از زندگي نوجواني به نام مجيد است. از کاراکترهاي اصلي اين کتاب و مجموعه، مي‌توان به مجيد و بي‌بي اشاره کرد.


اين مجموعه از فردا  9 بهمن هر روز ساعت 15:30 از شبکه آموزش پخش مي‌شود.
ر


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ