کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 11:13:05 , 1390/04/21
188  : تعداد بازديد
حسینی خبر داد:
تامین مالی 200 هزار میلیارد تومانی در سال 90
وزیر اقتصاد و سخنگوی اقتصادی دولت هدفگذاری امسال تامین مالی کشور را عددی حدود 240 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و در عین حال گفت: اگر با احتیاط سخن بگوییم عددی بالای 200 هزار میلیارد تومان در این باره در دسترس خواهد بود.

  شمس الدين حسيني درباره ميزان اعتبار تعيين شده براي ارائه تسهيلات جهت ايجاد اشتغال گفت: براي ايجاد اشتغال ملاحظات مختلفي وجود دارد که يکي از آنها تامين مالي است.

وي افزود: ما از سال گذشته تامين مالي خود را متنوع کرده ايم و اقدامي که امروز در دستور کار قرار گرفته، اين است که در بخش تامين مالي اتکاء صرف اشتغال به منابع بانکي را اصلاح مي کنيم.

وزير اقتصاد تصريح کرد: اگر به احکام قانون بودجه سال 90 توجه کنيم، مي ببينيم که قانون امکانات بسيار زيادي را فراهم کرده و همين قانون در واقع قانون تامين مالي شده است .

وي ادامه داد: وقتي در قانون بودجه اجازه داده شده است که بخش دولتي بودجه عمومي را در اختيار بخش خصوصي قرار دهد و کار عمراني انجام شود، وقتي به دستگاههاي دولتي اجازه داده شده است که دارايي هاي مازاد خود را بفروشد و پول آن را براي سرمايه گذاري به کار گيرند و همچنين اجازه انتشار اوراق مشارکت يک فرصت جديد است.

حسيني با اعلام اينکه رشد بودجه عمراني خود يک فرصت جديد است، ادامه داد: در کنار اين مسئله امروز بازار پول حتي با نرخ رشدي معادل 25 درصد در تسهيلات ، مي تواند چيزي حدود 60 هزار ميليارد تومان تسهيلات ارائه کند.

وي همچنين گفت: بازار سرمايه هم بسيار فعال شده است و هم اکنون ما دو تجربه موفق داشته ايم و افزايش سرمايه ها در بورس و فرابورس به خوبي صورت مي گيرد، ضمن اينکه فاينانس‌ها امسال بيشتر از گذشته فعال شده است. در هيمن حال، صندوق توسعه ملي هم به کمک اين جريان مي آيد.

وزير اقتصاد و دارايي اظهار اميدواري کرد با مجموعه اين تمهيدات به همراه فعال کردن وجوه عمومي به شکل جديد و ترتيبات قراردادي جديد بازار سرمايه و پول ، بيمه و جذب سرمايه خارجي پروژه اشتغال زايي به خوبي اجرا شود.

سخنگوي اقتصادي دولت در ادامه پيش بيني کرد که کشور به رقمي بالغ بر 200هزار ميليارد تومان تامين مالي امسال دسترسي پيدا کند. وي اظهارداشت: حتي من اين رقم را نيز با احتياط مي گويم و برآورد من اين است که اگر مجموعه تمهيداتي که انديشيده شده به خوبي صورت بگيرد، ما بيش از اين عدد خواهيم داشت.

وي افزود: در سال گذشته حدود 150 هزار ميليارد تومان تامين مالي صورت گرفته و امسال اين عدد قطعا افزايش پيدا مي کند.

حسيني در پايان تصريح کرد: هدفگذاري ما عددي حدود 240 هزار ميليارد تومان است ولي من مي گويم اگر با احتياط سخن بگوئيم عددي بالاي 200 هزار ميليارد تومان در دسترس خواهد بود.|مهر|


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ