کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 10:36:41 , 1390/04/21
249  : تعداد بازديد
تهران گرم تر مي‌شود|
میانگین بارندگی در کشور 20 درصد كاهش يافت
رئیس سازمان هواشناسی با اعلام اینکه امسال تنها 80 درصد از میانگین بارندگی در بلندمدت در کشور رخ داده است افزود: میانگین بارندگی در کل کشور نسبت به میانگین بلند مدت 20 درصد کاهش یافته است.

  بهرام صناعي  افزود: در سال زراعي جاري در استان سيستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان حدود 5/0 درجه کاهش دما و در بخشهايي از استانهاي تهران، مازندران، سمنان، آذربايجان غربي و شرقي بين 5/1 تا 5/2 درجه سانتيگراد افزايش دما و در بقيه استانها بين 5/0 تا 5/1 درجه سانتيگراد افزايش دما نسبت به ميانگين بلند مدت رخ داده است.

وي با بيان اينکه امسال تنها 80 درصد از ميانگين بارندگي در بلند مدت در کشور رخ داده است افزود: ميانگين بارندگي در کل کشور نسبت به ميانگين بلند مدت 20 درصد کاهش يافته است.

به گفته صناعي در سال جاري ميانگين بارندگي در 9 استان آذربايجان غربي، سيستان و بلوچستان، قزوين، همدان، کرمان، زنجان، آذربايجان شرقي، کرستان و گيلان در حدود نرمال و برابر 90 تا 110 درصد ميانگين بلند مدت بوده است.

وي افزود: در بقيه استانها ميانگين بارندگي کمتر از حد نرمال بوده و استان يزد با 58 درصد مقدار نرمال کمترين ميزان بارندگي و آذربايجان غربي با 114 درصد مقدار نرمال بيشترين بارندگي کشور را به خود اختصاص داده است.

به گفته رئيس سازمان هواشناسي، وضعيت دما در تابستان امسال به جز در استانهاي سيستان و بلوچستان، کرمان و بخشي از هرمزگان که مشابه ميانگين بلند مدت است در بقيه استانها مشابه تهران 1 تا 5/1 درجه سانتيگراد افزايش دما پيش بيني مي شود.

صناعي يادآور شد: تيرماه سال 90 تا کنون ميانگين بيشينه دماي هواي تهران که معادل 9/37 درجه سانتيگراد بوده نسبت به ميانگين بيشينه بلند مدت که برابر 8/36 درجه سانتيگراد بوده 1/1 درجه سانتيگراد افزايش داشته است.

به گفته وي، اما ميانگين بيشينه دماي تهران در تيرماه سال 90 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته که برابر 4/38 دجه سانتيگراد بوده 5/0 درجه کاهش داشته است.

صناعي اظهار داشت: بالاترين دماي بيشينه در سال 90 تا کنون در تهران برابر 2/42 درجه سانتيگراد بوده در حاليکه در دوره آماري اين عدد به 3/43 درجه سانتيگراد رسيده است.

رئيس سازمان هواشناسي کشور گفت: پيش بيني مي کنيم تابستان امسال دماي تهران نسبت به ميانگين بلند مدت يک تا 5/1 درجه سانتيگراد افزايش داشته باشد.|مهر|


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ