کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 13:58:58 , 1390/04/20
187  : تعداد بازديد
پشت پرده نا امني‌هاي سوريه|
دلارهاي عمو سالم در جيب معترضان سوري
سفیر سوریه در تهران مواضع ترکیه در قبال تحولات اخیر سوریه را غافلگیرانه و تحریک آمیز توصیف کرد و هدف دادگاه بین المللی ویژه ترور رفیق حریری را ضربه زدن به مقاومت دانست.

  حامد حسن درباره نقش آمريکا و رژيم صهيونيستي در تحولات اخير سوريه اظهار داشت: آمريکا و اسرائيل از سال هاي گذشته تاکنون براي آنچه که هم اکنون در سوريه تحت عنوان اعتراضات رخ مي دهد تلاش مي کردند و در اين راه ميليون ها دلار هزينه کردند و براي مخالفان و گروه هاي مسلح کمک هاي مالي و فنآوري در زمينه ارتباطات فراهم کردند.

وي افزود: آمريکا و رژيم صهيونيستي به دنبال انتقام گيري از سوريه هستند چرا که اين کشور مواضع مستقلي دارد و آنها گمان مي کردند مي توانند در امور سوريه دخالت کنند و زمينه را براي دخالت خارجي در اين کشور فراهم کنند اما آگاهي و بيداري ملت سوريه و رهبري بشار اسد اين توطئه ها را ناکام گذاشت.
 
سفير سوريه خاطرنشان کرد: حمايت هاي آمريکا از اين گروه هاي مسلح و تلاش در شوراي امنيت براي صدور قطعنامه ضد سوري همه اين موارد نشان مي دهد که اعتراضات در سوريه از سوي عوامل خارجي صورت مي گيرد.
 
وي در پاسخ به اين پرسش که چرا عليرغم اصلاحات وعده داده شده از سوي رئيس جمهور سوريه اعتراضات در اين کشور همچنان ادامه دارد گفت: من به طور دقيق و قاطع مي گويم کساني که در اعتراضات شرکت مي کنند يک درصد کل جمعيت سوريه را نيز تشکيل نمي دهند و برپايي راهپيمايي مسالمت آميز ميليوني مردم در تمامي شهرهاي سوريه که در حمايت از بشار اسد در 29 مارس برگزار شد بهترين شاهد اين موضوع است. اين در حالي است که رسانه هاي مغرض که سياست تحريک آميزي را در قبال تحولات سوريه دنبال مي کنند اين راهپيمايي عظيم را ناديده گرفتند؛ همانطور که تاکنون شهادت صدها و زخمي شدن هزاران نفر از نيروها و مردم سوريه را ناديده گرفته اند.
 
 
سفير سوريه در تهران نقش تصميمات اتخاذ شده از سوي رياست جمهوري همچون عفو زندانيان سياسي را بسيار مثبت و تاثيرگذار توصيف و اعلام کرد: صدور حکم عفو حتي شامل متهماني است که در خارج از کشور بسر مي برند شد و بسياري از معترضيني که در داخل سوريه بودند از اين تصميم استقبال کردند، اما برخي معترضيني که وابسته به خارج هستند خواهان اصلاحات نيستند بلکه به دنبال اجراي توطئه عليه سوريه هستند و به موضعگيري شان عليه نظام ادامه مي دهند.
 
حامد حسن درباره موضع تحريک آميز ترکيه در قبال تحولات سوريه نيز خاطرنشان کرد: در حقيقت برخي از موضع گيري هاي ترکيه براي ما غافلگيرانه بود و برخي از اظهارنظرهاي مقامات ترکيه عجيب به نظر مي رسد. در حقيقت ملت سوريه پس از برگزاري 2 نشست مخالفان در ترکيه که به ميزباني اين کشور برگزار شد با ديده ترديد به مواضع ترکيه مي نگرد.
 


وي افزود: در واقع هدف ترکيه فشار بر سوريه است و حتي بسياري از شرکت کنندگان در نشست هاي مذکور شاهد بودند چادرهاي برپا شده در مرز ترکيه زماني اتفاق افتاد که هنوز آوارگان سوري فرار نکرده بودند و رخدادهاي منطقه جسر الشغور اتفاق نيفتاده بود و پس از آنکه مردم را تشويق به فرار کردند آمار و ارقام آوارگان را مبالغه مي کنند اما واقعيت اين است بسياري از اين آوارگان به جز نزديکان گروه هاي مسلح به کشور بازگشته اند. با اين حال ما ترکيه را يک کشور همسايه تلقي مي کنيم و خواستار بهترين روابط با آن هستيم.
 
سفير سوريه در تهران در بخش ديگر سخنان خود گفت: طي چند روز آينده مجددا شاهد گفتگوي ملي با مشارکت مخالفين داخل کشور خواهيم بود. آينده سوريه توام با کاميابي خواهد بود و توطئه هاي غرب براي برهم زدن ثبات در کشور با ناکامي مواجه خواهد شد. من با اطمينان مي گويم که سوريه با تقويت وحدت ملي و اجراي اصلاحات همه جانبه و آگاهي ملت از بحران فعلي خارج خواهد شد چرا که مردم سوريه به خوبي دشمنان خود را مي شناسند.
 
از سوي ديگر حامد حسن درباره صدور کيفرخواست دادگاه بين المللي ويژه ترور رفيق حريري و متهم کردن 4 تن از عناصر حزب الله به دست داشتن در ترور نخست وزير اسبق لبنان و همزماني آن با رويدادهاي سوريه گفت: اين دادگاه سياسي است و هدف آن همانطور که اکثريت لبناني ها معتقدند برهم زدن امنيت و ثبات اين کشور است. اين قضيه يک مسئله داخلي لبنان است و خود لبناني ها از اين موضوع آگاه هستند که هدف اين دادگاه ضربه زدن به مقاومت است که به اميد خدا موفق نخواهند شد.
 
وي همچنين انتقال دفتر گروه هاي مقاومت از جمله جنبش حماس در دمشق به مکان ديگر را تکذيب و اعلام کرد که اين دفاتر همچنان در دمشق پابرجا هستند و خود اين گروه ها در اين رابطه تصميم گيري خواهند کرد.|مهر|

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ