کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 14:31:58 , 1390/06/12
91  : تعداد بازديد
نسل جدید هواپيماي «ايران ‌١٤٠» در مسير صادرات
معاون تحقيقات وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح طراحي و ساخت هواپيماي «ايران 140» را از دستاوردهاي وزارت دفاع در بخش هوايي و ساخت هواپيماها عنوان كرد و گفت: در حالي كه در دنيا تعداد انگشت شماري از كشورها، توان ساخت هواپيماي مسافربري را دارند، ايران با تلاش محققان وزارت دفاع در جرگه سازندگان هواپيما

 

به گزارش مهرورزي آنلاين، محمد اسلامي با اشاره به ساخت و توليد هواپيماي «ايران 140» در سازمان صنايع هوايي وزارت دفاع گفت: اين هواپيما در حال حاضر در خط‌وط پروازي مسافر جابه‌جا مي‌كند و تعدادي نيز در خط توليد است.

معاون امور صنعتي و تحقيقاتي وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح با بيان اينكه هواپيماي «ايران 140» نسل جديدي از هواپيماهاست كه تكنولوژي آن مربوط به سال 2000 ميلادي به بعد است، گفت: با گذشت حدود هشت سال از ساخت نخستين نمونه‌هاي هواپيما درصدديم در نسل جديد آن به رفاه مسافران توجه بيشتري كرده و قابليت‌هاي هواپيما را ارتقا دهيم.

اسلامي ادامه داد: همچنين به دنبال اين هستيم كه المان هايي كه هنوز در اين هواپيما ديجيتال نشده‌اند به اين فناوري مجهز شوند. البته صداي اين هواپيما در داخل فرودگاه‌ها و عبور از اورپسينگ و داخل كابين مطابق استانداردهاي بين‌المللي است اما ممكن است كه داخل كابين براي مردم ما مطلوبيت نداشته باشد كه به دنبال اين هستيم كه صداي داخل كابين را 10 دسيبل كاهش دهيم كه در حال حاضر پروژه تحقيقاتي آن انجام و هم اكنون نمونه آزمايشي آن در حال تست است كه در اين صورت آسايش مسافران بيشتر خواهد شد.

وي گفت: در زمينه طراحي و ساخت هواپيما به دنبال اين هستيم كه نياز ايران و كشورهاي دوست را در دو كلاس هواپيما تامين كنيم.

اسلامي ادامه داد: در حال حاضر هواپيماي 52 نفره «ايران 140» توليد مي‌شود كه در نسل بعدي اين هواپيما ظرفيت را به حدود 120 نفر افزايش خواهيم داد اما در ساخت هواپيماهاي پهن پيكر و بزرگتر مشاركت با شركت‌هاي ديگر جزو اهداف وزارت دفاع است.

وي با بيان اين كه در گام بعدي، ساخت هواپيماي حدود 120 نفره «ايران 148» دنبال مي‌شود، افزود: در آ‌ينده اين نوع هواپيما بازار داخلي كشور را اشباع مي كند و وارد حوزه صادرات مي شود به طوري كه در حال حاضر هواپيماي «ايران 140» براساس قراردادهاي فروش آماده صادرات است. /ايسنا

 

 


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ