کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 12:39:25 , 1390/06/12
81  : تعداد بازديد
رانا جايگزين روآ مي‌شود
امسال پژو 206 و سمند پايه‌گازسوز و از سال آينده رانا جايگزين روآ خواهد شد.

 

به گزارش مهرورزي آنلاين ، كيوان وزيري - مدير نظرات بر اجراي استانداردهاي ايران خودرو، گفت: ايران خودرو بنا بود توليد روآ را از ابتداي امسال متوقف كند، اما با توجه به اقتصادي بودن آن و درخواست ستاد حمل و نقل و مصرف سوخت براي استفاده از اين خودرو در قالب طرح جايگزين كردن ناوگان فرسوده حمل و نقل كشور، توليد 20 هزار روآ براي سال جاري در برنامه قرار گرفت.

وي با تاكيد بر اين‌كه ايران خودرو قبلا براي توقف توليد روآ تصميم گيري كرده بود، بيان كرد: ظرفيت توليد سالانه روآ در ايران خودرو 150 هزار دستگاه بوده است كه بعد از توقف توليد آن، اين ظرفيت بين دو خودرو پژو 206و سمند پايه‌گازسوز تقسيم خواهد شد.

به گفته او ايران خودرو در شش ماهه دوم امسال از 130هزار دستگاه ظرفيت باقي مانده توليد روآ بين65تا 70 درصد آن را به توليد پژو206 و بين 30 تا35 درصد باقي مانده را هم به توليد سمند پايه‌گازسوز اختصاص خواهد داد.

وزيري در پاسخ به اين سوال ايسنا كه آيا با حذف روآ در سال آينده محصول جديدي به سبد محصولات اين شركت اضافه خواهد شد كه جايگزين آن باشد؟ بيان كرد: برنامه ما اين است كه در سال جاري توليد آزمايشي رانا را آغاز كنيم و در سال آينده با آغاز توليد انبوه اين خودرو يك محصول جديد به سبد محصولاتمان اضافه و آن را جايگزين روآ كنيم.

اين مقام مسوول در ايران خودرو در پاسخ به اين سوال كه علت تاخير بيش از 18 ماهه ايران خودرو در ارائه محصول رانا به بازار چه بوده است؟ گفت: با توجه به شرايط اقتصادي كل جامعه و شركت ايران خودرو در سال 1388 يك فاصله در اجراي پروژه‌هاي توسعه محصول اين شركت رخ داد تا ايران خودرو بتواند حجم بدهي‌ها را مديريت كند و مسائل مالي را زنجيره تامين قطعات برطرف كند كه البته در سال‌هاي 1389 و 1390 با مديريت بخشي از اين مسائل توانستيم اجراي پروژه‌هاي توسعه‌اي را دوباره از سر گيريم. /ايسنا


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ