کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 12:26:10 , 1390/06/12
67  : تعداد بازديد
سفر لاریجانی به چین و كره شمالی لغو شد
در حالی كه هفته گذشته برخی منابع از سفر احتمالی دكتر علی لاریجانی، رئیس مجلس به چین و كره شمالی خبر داده بودند، این سفر فعلا لغو شده است.

  به گزارش مهرورزي آنلاين ، پيشتر گفته شده بود لاريجاني يكشنبه ?? شهريور به پيونگ يانگ پايتخت كره شمالي مي‌رود و پس از سه روز اقامت در آنجا عازم پكن مي‌شود، اما دست كم فعلا اين سفر انجام نمي شود؛ هرچند احتمال انجام اين سفر در آينده بعيد نيست.

اين در حالي است كه برخي مقامات و رسانه هاي غربي به فرض قطعي شدن اين سفر به موضعگيري و قلم فرسايي پرداخته بودند.

به عنوان نمونه بي بي سي نوشته بود: "سفر آقاي لاريجاني، پس از تحريم هاي گسترده جامعه جهاني عليه كره شمالي، اولين سفر رسمي يك مقام بلند پايه ايراني به اين كشور است.كره شمالي هم مانند ايران به دليل پيگيري برنامه اتمي اش تحت تحريم سازمان ملل متحد قرار دارد. اين كشور از سوي آمريكا و برخي از كشورهاي اروپايي متهم به تامين برخي از فن‌آوري ها هسته اي و تجهيزات اتمي و موشكي براي ايران است."

آمريكا در واكنش به اعلام سفر رسمي علي لاريجاني به كره شمالي، گفته بود، تهران و پيونگ يانگ "حقيقتا در يك سنگر قرار دارند."

هنوز از علت لغو اين سفر اطلاعي در دست نيست، هرچند از آنجا كه هم سفر كره شمالي و هم چين لغو شد، به نظر نمي رسد به اين گونه موارد نظير تحريم ارتباطي داشته باشد.

البته اين سفر در صورت انجام، اولين سفر علي لاريجاني به كره شمالي نبود. وي سالها پيش زماني كه معاون لجستيك سپاه بود به همراه محسن رضايي به اين كشور رفته بود.

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ