کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 16:57:08 , 1390/06/11
109  : تعداد بازديد
طارق عزیز سکته مغزی کرد
پسر نخست وزیر پیشین عراق اعلام کرد که پدرش دچار سکته مغزی شده و دیگر نمی تواند صحبت کند.

 
 خبرگزاري "النخيل"، نوشت : "زياد" فرزند "طارق عزيز" وزير پيشين امورخارجه عراق و نخست وزير پيشين اين کشور در دوره صدام اعلام کرد که پدرش سکته مغزي کرده است و قدرت تکلم خود را از دست داده است، به همين دليل خواستار انتقال فوري او به بيمارستان براي درمان شد.
 
فرزند طارق عزيز 73 ساله افزود که پدرش در زندان سکته کرده و بايد هرچه سريعتر در بيمارستان بستري شود.

وي در ادامه از دولت عراق که بدليل جنايات پدرش او را زنداني کرده انتقاد کرد و بدون توجه به اتهامات پدرش گفت که او بيمار است و وضعيت جسمي او رو به وخامت است و از کهولت سن نيز رنج مي برد.

از سوي ديگر يک قاضي دادگاه عالي عراق گفت که عزيز به بيمارستان منتقل شده است اما شخص او از وضعيت جسمي و پزشکي او اطلاعي ندارد.

پيش از اين خانواده طارق عزيز از جامعه بين الملل و سازمان هاي حقوق بشر خواسته بودند که بر دولت عراق فشار آورند تا هر چه سريع تر وي را آزاد کنند زيرا وضع جسماني وي بسيار وخيم است و امکانات پزشکي لازم در اختيار او نيست.

دادگاه عالي جنايي عراق در 26 ماه اکتبر سال گذشته ، طارق عزيز و شماري از مقامات سابق رژيم صدام را به اعدام با طناب دار محکوم کرد.

طارق عزيز ( 74 ساله ) که در سال 2003 ميلادي خود را تسليم نيروهاي آمريکايي کرد، تنها مقام مسيحي در زمان رژيم صدام بود و پيش از اين به اتهام کشتار دهها نفر از بازرگانان در سال 1992 ميلادي به 15 سال زندان محکوم شده بود. /فارس

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ