کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 16:52:12 , 1390/06/08
62  : تعداد بازديد
دلایل آقاي وزیر برای تعطیلی پنجشنبه‌ها
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه درباره تعطیلی مدارس در دوره راهنمایی و دبیرستان مدیر مدرسه با توجه به برنامه‌های موجود برنامه‌ریزی می‌کند، گفت: در حال حاضر در درسهای این دو مقطع «پنجره خالی» وجود دارد و مدیران مدارس می‌توانند به طور داوطلبانه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که روزهای پنج‌شنبه کلاس نداش

 

به گزارش مهرورزي انلاين، حميد‌رضا حاجي‌بابايي در حاشيه آيين تجليل از برترين‌هاي سيزدهمين جشنواره خيرين مدرسه‌ساز شهر تهران، درباره سرانجام هدفمند‌سازي سرانه‌‌هاي مدارس ابه خبرنگاران گفت: نرم‌افزاري را طراحي و به استانها ارسال کرده‌ايم و حداکثر تا 20 مهر يک نوبت سرانه بر اساس اين نرم‌افزار به حساب مدارس واريز مي شود.

وي درباره حداقل و حداکثر سرانه تعريف شده در اين نرم‌افزار، افزود: اين رقم را نمي‌گويم اما به طور کلي هنرستانها، برخي مدارس در مناطق محروم و مجتمعهاي آموزشي و پرورشي روستايي تعاريف خاص و هزينه‌هاي ويژه دارند که به آنها توجه شده است.

حاجي بابايي گفت: همچنين ممکن است با هدفمند شدن پرداخت سرانه‌ها، يک مدرسه خاص اعتبارات خوبي داشته و نياز به سرانه نداشته باشند.

وزير آموزش و پرورش در ادامه به دلايل تعطيلي پنجشنبه‌ هاي مدارس راهنمايي و دبيرستان با وجود عدم تثبيت اين طرح در دوره ابتدايي، اظهارداشت: اين طرح در دوره دبستان، در روستاها از اول مهر سال قبل به طور آزمايشي اجرا شده است و از اول مهر امسال نيز به طور سراسري اجرا مي‌شود.

حاجي‌بابايي افزود: در خصوص مقطع راهنمايي و دبيرستان نيز مدير مدرسه با توجه به برنامه‌هاي موجود، برنامه‌ريزي مي‌کند. در حال حاضر در درسهاي اين دو مقطع «پنجره خالي» وجود دارد و مديران مدارس مي‌توانند به طور داوطلبانه به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنند که روزهاي پنجشنبه کلاس نداشته باشند.

وزير آموزش و پرورش گفت: امسال مهرماه بهتري را از جهت نيروي انساني متخصص و ساماندهي فضاهاي آموزشي خواهيم داشت.

حاجي‌بابايي با بيان اينکه 10 هزار مدرسه در سراسر کشور بدون اينکه تراکم افزايش يابد، از نوبت عصر به صبح منتقل شده‌اند، افزود: مبلغ 20 ميليارد تومان نيز براي تجهيز اين مدارس در اختيار استانها قرار گرفته است و بزودي نيز بخشنامه‌اي به استانها ارسال مي‌شود تا فهرست مدارسي که در اختيار دستگاههايي غير از آموزش و پرورش است، مشخص شود تا بر اساس آن بتوانيم تمام مدارس خود را در نوبت صبح ساماندهي کنيم.

وي درباره فشردگي يا کاهش ساعات آموزش با اين طرح گفت: در هر صورت با تعطيلي پنجشنبه‌ها يا انتقال از نوبت عصر به صبح، ساعات درسي تغيير نمي‌کند و ميزان اضافه‌کارها و حق‌التدريسها نيز هيچ کاهشي نخواهد داشت و تنها حدود نيم درصد از کل ساعات آموزش تحت عنوان «برنامه‌هاي تجمعي» براي کارهاي عملي تعريف شده است.

حاجي‌بابايي در ادامه درباره وضعيت اجراي بازنشستگي پيش از موعد فرهنگيان افزود: نه بودجه‌اي براي اين کار داريم و نه بر اساس قانون مي‌توانيم براي بازنشسته پيش از موعد نيرويي را جايگزين کنيم.

وي افزود: تنها راه موجود، «بازنشستگي عادي» است که بر اين اساس زناني که بيش از 25 سال سابقه کار دارند و مشکلاتي مانند بيماريهاي خاص يا مشکلات همسرانشان را داشته باشند، مي‌توانند به شرط آنکه در آن رشته مشکل ويژه‌اي نداشته باشيم، با تشخيص مديران کل به طور عادي بازنشسته شوند.

وزير آموزش و پرورش گفت: در اين حالت نياز به پرداخت مبلغي به صندوق بازنشستگي کشوري نيست و امکان استخدام جايگزين نيز وجود دارد.
منبع : مهر


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ