کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 16:28:46 , 1390/06/08
93  : تعداد بازديد
خبرهای ویژه روزنامه‌های امروز؛
هجمه به سخنان آیت‌الله مهدوی کنی
روزنامه های کثیرالانتشار کشور در صفحات سیاسی خود به برخی اخبار خاص و ویژه در ستون‌هایی با عنوان "یادداشت"، "شنیده ها"،"زمزمه" و "گفتگو" اشاره کرده اند که مرور آنها می‌تواند برای مخاطبان جذابیت داشته باشد.

 

 به گزارش مهرورزي آنلاين،  روزنامه هاي سراسري امروز در خبرها و گزارش هاي ويژه خود به موضوعاتي همچون هجمه به سخنان اخير آيت الله مهدوي کني، لغو کنسرت همايون شجريان در تبريز، دفاع مجدد روزنامه ايران از ويژه نامه خاتون، انتقاداز سوء استفاده از مهدويت پرداخته اند که در ادامه مهمترين آنها مرور مي کنيم.

هجمه به سخنان اخير آيت الله مهدوي کني
 
روزنامه تهران امروز با بيان اينکه مقاومت آيت الله مهدوي کني مقابل سهم خواهي هاي «پايداري»‌ها به مذاق اعضاي اين جبهه خوش نيامده است، به انتشار گزارشي از واکنش اعضاي جبهه پايداري به سخنان اخير آيت الله مهدوي کني که کميته وحدت هيچ شرط و شروطي را نمي پذيرد، پرداخته است. از جمله اين افراد سيد محمد علي بزرگواري نماينده مجلس و از اعضاي اين جبهه است که گفته است: آيت الله مهدوي کني ادعا ندارد که معصوم است و اگر چندنفراز اصولگرايان پيش ايشان درباره جبهه پايداري خلاف واقع بگويند ممکن است ايشان جبهه پايداري را افراطي حساب کند. ستار هدايت خواه نيز گفته است:اگر شروط جبهه پايداري را نپذيرند مسئوليت هاو پيامدها بعهده خودشان است.
 
گفتني است روزنامه هاي شرق، اعتماد و ملت ما نيز به درج اخبار و مصاحبه هايي مشابه ، در اين زمينه پرداخته اند.
 
لغو کنسرت همايون شجريان در تبريز

 
روزنامه شرق نوشت: درحالي که کنسرت همايون شجريان 18ماه پيش در تبريز لغو شد ، کنسرت جديد وي در همين شهر که قراراست به مناسبت عيد فطر برپا شود درحالي که مجوزوزارت ارشاد را دريافت کرده، هنوز نتوانسته مجوز اماکن را دريافت کند. جالب آنکه مديران وزارت ارشاد درتهران و تبريز از برپايي اين کنسرت ابراز بي اطلاعي کرده اند!

«ايراني گري» که تاييد شد؟ نشد!
 
روزنامه ايران در ستون يادداشت خود مطلبي را پيرامون ديدار اعضاي هيات دولت آورده است و در آن اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري کرده که ايشان توجه دولت به هويت ملي را با رعايت اصل پرداختن به زبان فارسي به عنوان نماد مليت ايراني و توجه به ايران پس از اسلام دردوره سلجوقي وصفوي را بلامانع دانسته اند.
 
اين روزنامه تاکيد مقام معظم رهبري بر اين مساله را مدعي تاييد ايشان بر مواضع پيشين جريان انحرافي در اين موضوع دانسته اما گويي فراموش کرده که تاکيد اين جريان بر مکتب ايراني  و ايران قبل از اسلام و کورش وداريوش هخامنشي بوده است!
 
 اگرمصداقش معلوم شود حکم را اجرا مي کنيم!

روزنامه ايران در ستون ديگه چه خبر همچنان با دفاع از ويژه نامه خاتون  انتشار ويژه نامه جديد شبيه خاتون به مناسبت عيد فطر را تکذيب کرده و در خبر ديگري در واکنش به سخنان حاج منصور ارضي آورده است : حسين الله کرم گفته ، اگر مصداق صحبت هاي حاج منصور ارضي (يهود امت)  پيدا شود حکم را اجرا مي کنيم وبرهرمسلماني واجب است که يهود امت را هلاک کند. وي همچنين به حکم کشتن سلمان رشدي از جانب امام (ره) استناد کرده است.
 
بالاخره بايد مراقب حلقه انحرافي بود
 
حسين شريعتمداري در ستون يادداشت روز کيهان با ذکر خاطره اي از آيت الله خزعلي در دوران طاغوت آورده است: مساله آن روز آيت الله خزعلي مساله امروز ما نيز هست که عده اي از اصلاح طلبان با سياه نمايي خدمات دولت با بيگانگان و دشمنان نظام همسو مي شوند . وي درپايان به چهار نکته اشاره کرده است : برخي دوستان به هر علتي فقط ضعف هاي دولت را مي بينند و در زمين دشمن بازي مي کنند ؛ برخي ديگربه علت شيفتگي و يا برخورداري از رانت هيچ نقطه ضعفي نمي بينند يا لب فرو مي بندند و مانع اصلاح ضعف ها مي شوند ؛ دولت هم تاب شنيدن انتقادات را ندارد و بالاخره رئيس جمهور محترم  نيز بايد مراقب اطرافيان خود  و «حلقه انحرافي» باشد.
 
نمي توانند از پس ايران بر بيايند
 
همچنين کيهان در اخبار ويژه خود به نقل از نايب رئيس حزب الوفد مصرآورده است : آمريکا به عنوان سگ نگهبان صهيونيست ها نتوانسته از عهده مهار ايران بر آيد و عربستان هم به رغم خريد سلاحهاي غربي از عهده ايران بر نخواهد آمد و مجبوراست بالاخره با ايران به تفاهم برسد.
 
هيچ موازي کاري در سياست خارجي در کار نيست
 
در حالي که چندي پيش انتخاب علي سعيدلو به عنوان معاون روابط بين الملل  رئيس جمهور و گمانه دخالت هاي اسفنديار رحيم مشائي مسئول دفتر رئيس جمهور در سياست خارجي واکنش نمايندگان مجلس را همراه داشت، صالحي وزير امورخارجه در گفتگو با روزنامه جام جم گفته: هيچ موازي کاري در سياست خارجي در کارنيست واز زمان تصدي اينجانب هيچ اعمال نفوذ يا مداخله اي از بيرون وزارت خارجه يا تحميل سياسي نداشته ايم و رهبر انقلاب در راس نظام  چارچوب امور سياسي کشور را تعيين مي کنند.
 
انتقاداز سوء استفاده از مهدويت

روزنامه همشهري نوشت: داوود احمدي نژاد نماينده ويژه رئيس جمهور در کميته پدافند غيرعامل به مردم هشدار داد تا مراقب فعاليت هاي عده اي باشند که به اسم ارتباط با امام زمان و به نام حضرت وليعصر(عج)، قصد دارند از جامعه  ولايت زدايي کنند. داود احمدي نژاد ريشه اقدامات اين افراد را تفکر صهيونيستي و فعاليت چنين افرادي را مرتبط با خارج از مرزهاي کشور دانست . وي در رابطه با صحبت هاي اخير منحرفان پيرامون حجاب خواستار برخورد فوري با اين عوامل شد.
 
طرح قطع رابطه با انگليس بايد اصلاح شود
 
همچنين با توجه به تذکر ديروز يک نماينده به پيگيري طرح قطع رابطه با انگليس از سوي هيات رئيسه ، حجت الاسلام حسن سبحاني نيا، عضو هيئت رئيسه مجلس در خصوص قطع رابطه با انگليس به روزنامه همشهري گفت: مجلس به طورکلي ضرورتي براي قطع رابطه در اين مرحله نمي بيند ، بلکه مي توان در حوزه فرهنگي ، اقتصادي ، تجاري و علمي تقليل رابطه را پيگيري کرد.
 
بازگشت به طرح هاشمي رفسنجاني

صادق زيبا کلام در يادداشت امروز روزنامه روزگار، آزادي شماري از زندانيان سياسي را تاکتيکي براي تلطيف  فضاي سياسي کشور و يا تحقق طرح آشتي و وفاق ملي که آقاي هاشمي رفسنجاني در آخرين نمازجمعه اش مطرح کرد عنوان کرده است و مدعي شده بسياري از بازداشتي ها اگر بيشتر از خيلي ها درد انقلاب و نظام را نداشته باشند کمتر ندارند!

اما ترقي دبير سياسي حزب موتلفه در مصاحبه اي با همين روزنامه عنوان کرده است : آزادي زندانيان سياسي ربطي به پيشنهاد هاشمي رفسنجاني ندارد. وي ادامه داده است : سران فتنه هم اگر توبه و انابه داشته باشند و به دامن نظام بازگردند شامل اين رافت و رحمت خواهند شد.
منبع: مهر


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ