کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 12:29:33 , 1390/06/08
204  : تعداد بازديد
واکنش بهمنی به مرد اول وام مسکن
رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به اینکه فردی هدایت شده فقط 47 فقره وام مسکن از یک بانک خصوصی به مبلغ 8 میلیارد تومان گرفته است، تاکید کرد: این بانک به بانکها برای نظارت بیشتر و دقیق تر فشار وارد می‌کند.

 

به گزارش مهرورزي آنلاين ، محمود بهمني درباره مرد اول وام مسکن که فقط از يک بانک خصوصي 47 فقره وام مسکن به مبلغ 8 ميليارد تومان دريافت کرده است، گفت: نظام بانکي داراي 17 هزار واحد بانکي است، بنابراين بانک مرکزي يک بازرسي رندومي کلي و نظارت کلي دارد و اين خود بانکها هستند که نسبت به اينگونه موارد بازرسي دارند.

رئيس کل بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه تشکيلات نظارتي وسيعي بر عملکرد بانکها وجود دارد و بازرسها و سرکشي ها نيز انجام مي شود، افزود: اينکه مثلا بگوئيم يک تحويل دار در سيرجان اختلاس کرده، بنابراين نظارت بانک مرکزي ضعيف است، منطقي نيست.

وي ادامه داد: حتي اگر رئيس شرکتي در طبقه دوم اداره اي نشسته باشد، نمي تواند کارمندان طبقه اول را کنترل و نظارت کند، اگر تحويل دار اين شرکت پولي را برداشت، نمي توانيم اين موضوع را به نظارت رئيس شرکت ربط بدهيم، اين موضوع به کنترل همان واحد باز مي گردد و رئيس واحد مربوطه بايد کنترل و نظارت داشته باشد.

بهمني عنوان کرد: از رئيس واحد مربوطه تا بانک مرکزي ده ها زيرمجموعه وجود دارد، منتهي در سيستمهاي پولي و مالي، کوچکترين حادثه اي درشت نمايي مي شود و روزنامه ها آن را منعکس مي کنند، گرچه صحيح است اما ممکن است که بسياري از اتفاقات در سازمانها و ارگانهاي ديگر هم بيافتد اما کسي به آنها توجهي نکند.

رئيس کل بانک مرکزي با تاکيد بر اينکه نظارت بانک مرکزي برعملکرد سيستم بانکي بسيار دقيق شده است، اظهارداشت: از حدود يکسال پيش بخش نظارتي استانها راه اندازي شده و در استانها نظارتها را متمرکز کرده ايم و ناظرين و مديران کل نظارتي در استانها نظارت مي کنند.

وي در پايان گفت: ممکن است که اختلاسي در شعبه اي اتفاق بيافتد اما رئيس شعبه متوجه آن نشود؛ چه برسد به بازرس، اما به هر حال بانک مرکزي به بانکها براي نظارت بيشتر و دقيق تر فشار وارد مي کند./مهر


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ