کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 12:24:17 , 1390/06/08
114  : تعداد بازديد
30 میلیارد دلار از بودجه پنتاگون به هدر رفته است
گزارش رسمی کنگره امریکا گویای آن است که فساد مالی پنتاگون، سبب به هدر رفتن سی میلیارد دلار در جنگ عراق و افغانستان شده است.

 
به گزارش مهرورزي آنلاين، شبکه تلويزيوني پرس تي وي، اخيرا تحقيقاتي درباره قراردادهاي وزارت دفاع امريکا پنتاگون، با شرکتهاي نظامي فعال در عراق و افغانستان انجام شده است. نتايج اين تحقيقات سبب شده است انتقادهاي شديدي از پنتاگون مطرح شود.

براساس اين تحقيقات، در قالب اين قراردها بيش از سي ميليارد دلار از بودجه پنتاگون به هدر رفته است. يک کميته متشکل از اعضاي دموکرات و جمهوري خواه کنگره امريکا اين تحقيقات رسمي را انجام داده است.

اين کميته کنگره امريکا، پنتاگون را به سوء مديريت در انعقاد اين قراردادها و نظارت بر فعاليت اين شرکتها متهم کرده است. به استناد گزارش مذکور، سوء مديريت و رعايت نشدن مناقصه اي بودن قراردادها در زمان انعقاد انها سبب شده است فساد مالي در شرکتهاي نظامي فعال در عراق و افغانستان بروز کند.

براساس اين گزارش ، اگر مقامات عراق و افغانستان پس از خروج نيروهاي نظامي امريکايي از کشورشان ، با ادامه پروژه هاي پنتاگون در عراق و افغانستان مخالفت کنند، سي ميليارد دلار ديگر از بودجه پنتاگون در اين دو کشور به هدر خواهد افتاد.

واقعيت ان است که از زمان تهاجم امريکا به عراق و افغانستان، ارتش امريکا به شدت به شرکتهاي خصوصي براي انجام دادن ماموريت در اين دو کشور متکي شده است. تعداد کارکنان اين شرکتها در عراق و افغانستان حدود دويست و شصت هزار نفر است.

اين رقم تقريبا معادل تعداد نيروهاي نظامي امريکا است که در عراق و افغانستان استقرار پيداکرده اند. مقامات پنتاگون در واکنش به اين گزارش کنگره امريکا اعلام کرده اند اين گزارش را بررسي خواهند کرد و اقدامات لازم را صورت خواهند داد تا از هدر رفتن بودجه در انعقاد چنين قراردادهايي با شرکتهاي مذکور جلوگيري شود.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ