کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 10:54:36 , 1390/06/08
189  : تعداد بازديد
برخورد وحشیانه دستگاه قضايي انگليس با معترضان
منابع خبري انگليس گزارش دادند اختلافات ميان رئيس سازمان زندان‌هاي اين كشور و مقامات قضايي بر سر احكام سنگيني كه براي معترضان اخير صادر و باعث ازدحام بيش از حد زندان‌ها شده‌ بالاگرفته است.

 
به گزارش مهرورزي آنلاين ، روزنامه ديلي ميل انگليس نوشت: مقامات زندان‌ها و مقامات قضايي انگليس ديروز بر سر اين اظهار نظر كه دادگاه‌ها به صورت وحشيانه معترضان را به زندان انداخته‌اند، به شدت اختلاف داشتند.
همچنين فعالان حقوق بشر پس از اعلام حكم‌هاي سنگين و غيرمتعارف براي معترضان انگليسي اين اقدام دستگاه قضايي انگليس را نقض حقوق بشر دانستند.
بر اساس اظهارات "ايوئين مك‌لنان-موري" مدير انجمن روساي زندان‌هاي انگليس نتيجه احكام سنگيني كه براي معترضان دستگير شده صادر شده اين است كه آنها به اشتباه زنداني مي‌شوند.
از سوي ديگر مقامات قضايي انگليس حمله مك‌لنان-موري را بي پاسخ نگذاشته و گفتند حمله وي به احكام سنگين معترضان اشتباه، غيرمعقول و بي اساس بوده است.
اين كشمكش پس از آن علني شده است كه منتقدان به برخي احكام صادر شده اعتراض كردند. در ميان اين منتقدان مديران زندان‌ها هم هستند كه بر اين باورند اين احكام باعث مي‌شود زندان‌ها بسرعت پر از زنداني مي‌شوند.
مك‌لنان-موري روز يكشنبه در گفت‌وگو با اينديپندنت در توصيف احكام سنگين صادر شده براي معترضان انگليسي گفت: اين شبيه اين است كه كوسه‌ها در آب بوي خون احساس كنند و وحشيانه به طعمه خود حمله كنند. در اين احكام نوعي ديوانگي وجود دارد و به نظر مي‌رسد ما تناسب را از دست داده‌ايم.
اما اين اختلاف پس از آن شدت بيشتري گرفت كه وي ديروز در برنامه‌اي راديويي گفت قضات دادگاه‌ها تسمه نقاله‌اي شبانه‌روزي درست كرده‌اند تا معترضان را به زندان بياندازند.
پس از اعتراضات اخير و دستگيري‌هاي گسترده‌اي كه صورت گرفت دادگاه‌هاي انگليس حتي در نيمه شب نيز به صدور احكام سنگين براي زندانيان مبادرت مي‌كردند و "ديويد كامرون" كه از ابتداي قيام مردمي انگليس مدافع خشونت و سركوب بيشتر براي جلوگيري از اعتراضات بود از عملكرد قضات و مقامات قضايي به دليل اين سختگيري بيش از حد تشكر كرد.
در پايان هفته گذشته وزارت دادگستري انگليس اعلام كرد 841 نفر به اتهام‌هاي گوناگون به دليل شركت در اعتراضات 6 تا 9 آگوست در بازداشت هستند و جمعا 63 نفر پس از آنكه به پرونده‌هايشان در دادگاه‌ها رسيدگي شده، به زندان فرستاده شده‌اند.
در كل 1474 نفر از معترضان به دادگاه رفته‌اند كه از اين ميزان حدود دو سوم در لندن بوده است. از سوي ديگر جمعيت زندان‌هاي انگليس از ابتداي آگوست 1300 نفر افزايش داشته و طبق آمار هفته گذشته شمار كل زندانيان به 86 هزار و 821 نفر رسيده است. به اين ترتيب براي 1517 نفر در زندان‌ها جاي خالي وجود ندارد.
ديلي ميرور ديروز نيز گزارش داد شمار زندانيان انگليس پس از آنكه سه هفته از ناآرامي‌ها گذشته است و صدها نفر همچنان به زندان محكوم مي‌شوند، به ركورد بالايي رسيده است.
اين امر باعث افزايش نگراني در اين خصوص شده كه زندان‌هاي بيش از حد شلوغ دچار آشوب خواهد شد و طرح‌هايي در نظر گرفته شده تا مكان‌هاي اضافي ايجاد شود.
در حالي‌كه نگراني‌هاي گسترده در خصوص افزايش شمار زندانيان و ناتواني سازمان زندان‌هاي انگليس براي نگهداري از آنها وجود دارد، "كريسپين بلانت" مسئول زندان‌هاي انگليس گفت: ما كاملا مطمئنيم كه نظام قضايي و زندان‌ها قادر به پاسخگويي است.
اما از سوي ديگر خانواده‌هاي معترضان بازداشت‌شده در انگليس اعلام كردند كه در زندان به‌دليل شمار بالاي زندانيان درخطرند. 
آنها اعلام كردند معترضان در داخل زندان‌هاي انگليس با خطر حمله از سوي ديگر زندانيان تبهكار، شلوغي بيش از حد و احكام طولاني مواجهند.
يكي از مادران جواناني كه اكنون به‌دليل شركت در اعتراضات اخير در زندان به‌سر مي‌برد گفت وي توسط ديگر زندانيان مورد حمله قرار گرفته است.
در ادامه صدور احكام سنگين و غيرمتعارف براي معترضان انگليسي دستگير شده يكي از جوانان معترض كه در خلال اعتراضات اخير اين كشور در فيس بوك پيام گذاشته بود به 33 ماه زندان محكوم شد.
"اندرسون فرناندز" 21 ساله نيز كه در جريان اعتراضات اخير در شهر منچستر يك بستني را از يك مغازه به سرقت برده و به شخص ديگري داده بود به 16 ماه زندان محكوم شد.
بر اساس اين گزارش، حكم 16 ماهه براي فرناندز اين نگراني را افزايش داده است كه عدالت در اين زمينه به هيچ وجه رعايت نشده است.
"كالوم مارلي" 20 ساله نيز در منچستر با وجود آنكه چيزي از مغازه‌هاي غارت شده ندزديده بود، به 16 ماه زندان محكوم شده است.
پيش از اين نيز دو جوان انگليسي به نام‌هاي "جردن بلكشاو" 20 ساله و "پري ساتكليف" 22 ساله كه هيچ سابقه كيفري نداشتند به دليل استفاده از فيس بوك براي آنچه ايجاد آشوب خوانده شده به تحمل چهار سال حبس محكوم شدند./فارس

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ