کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 19:08:51 , 1390/06/07
102  : تعداد بازديد
دختری که قرآن را 100 روزه حفظ کرد
یک دختر 19 ساله اماراتی به نام "آمنه سعید" رکورد حفظ قرآن کریم در کمترین زمان ممکن را زد.

 

به گزارش مهر ورزي آنلاين،   "آمنه سعيد" که دانشجوي رشته "شريعت اسلامي" در دانشگاه "الشارقه" است، موفق شد همه قرآن کريم را در عرض 100 روز يعني سه ماه و چند روز حفظ کند.

وي طي گفت و گويي در مورد چگونگي دستيابي به اين موفقيت و علاقه اش به قرآن کريم، گفت: من کوچک ترين فرزند خانواده مان هستم. همواره براي خواندن نماز جماعت به همراه پدر و برادر و خواهرانم به مسجد محلمان مي رفتيم. همين امر مرا به مسائل ديني نزديک تر و علاقمند تر کرد. مدتي بعد متوجه شدم که همه برادران و خواهرانم براي حفظ آيات قرآن کريم تلاش مي کنند. بدين ترتيب تصميم گرفتم من هم در کمترين زمان ممکن همه قرآن را حفظ کنم.

"آمنه سعيد" در ادامه گفت: هنگامي که 17 ساله شدم تصميم جدي گرفتم تا همه قرآن را حفظ کنم و علاوه بر آن در تفسير خودم را تقويت کنم از همين رو در دو دوره کوتاه مدت يکي از مراکز قرآني نزديک به منزلمان ثبت نام کردم. در آن دو دوره روزانه 12 ساعت وقت خود را صرف حفظ کردن قرآن مي گذاشتيم، از 6 صبح تا 6 بعد از ظهر. اين طور شد که با سرعت بسيار زيادي به هدفم دست يافتم.

اين دختر اماراتي در مورد هدف خود از چنين کاري گفت: هدف اول و اصلي بنده از حفظ قرآن کريم، رضايت خداوند متعال و کسب ثواب بود. همچنين به دنبال رسيدن به نعمت حفظ آيات قرآن کريم بودم. اکنون از همه برادران و خواهرانم دقيق تر و کامل تر قرآن را حفظ کرده ام.

گفتني است "آمنه سعيد" اخيرا در مسابقات بين المللي حفظ قرآن کريم که در کشور اردن برگزار شد شرکت کرد و موفق شد رتبه نخست را به خود اختصاص بدهد. حافظان قرآن از 15 کشور جهان در اين مسابقات شرکت کرده بودند. /منبع: شيعه آنلاين


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ