کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 17:10:34 , 1390/06/07
64  : تعداد بازديد
رييس جمهور:
مسئولين تلاش كنند نگاهشان به مردم عادلانه باشد
رييس جمهور ايستادگي و مقاومت در مسير اصول و ارزش‌هاي الهي را موجب شكوفايي و كمال انسان دانست و گفت: امروز ملت ايران هوشمندانه در مسير ارزش‌هاي الهي، عدالت،‌ توحيد، استقلال و ساختن كشور ايستاده و بر آن پافشاري مي كنند و اين همه نتيجه درس ها و آموزه هاي مکتب امام راحل و شهيدان رجايي و باهنر است.

 

به گزارش مهر ورزي آنلاين،دکتر محمود احمدي نژاد صبح امروز (دوشنبه) همزمان با هفته دولت در مراسم افتتاح دو پروژه ملي در استان آذربايجان غربي، با گراميداشت ياد و نام شهداي دولت مراقبت از بيت المال و برقراري عدالت را از ويژگي هاي شهيدان باهنر و رجايي عنوان كرد و اظهار داشت: شهيد رجايي همواره در طول خدمت خود به مراقبت از بيت المال تاكيد مي كرد و به دنبال آن بود كه بين اقشار مختلف جامعه عدالت برقرار شود.

وي افزود : شهيد رجايي در طول دوران مسئوليت خود تلاش كرد تا مانع دست اندازي به بيت المال شود و در اين راستا با هيچ كس هم تعارف نداشت.

رييس جمهور گفت : شهيدان رجايي و باهنر از جمله افرادي بودند كه همواره براي رضاي خدا كار مي كردند و خود را خادم ملت مي دانستند و هميشه براي ملت دل مي سوزاندند. در طول تاريخ كمتر افرادي داريم كه همچون شهيدان رجايي و باهنر خود را فداي ملت ، استقلال و عزت ايران اسلامي كرده باشند.

رييس جمهور در ادامه افزود: در طول حدود يكسال كه شهيد رجايي نخست وزير بود، حرف ها و توهين هاي زيادي از سوي برخي افراد به اين شهيد بزرگوار نسبت داده شد، اما پيام شهيد رجايي تنها اين بود كه بايد در مسير حق ايستادگي كرد و اگر ايستاديم موفق خواهيم بود.

رييس جمهور خاطر نشان كرد: افرادي همچون شهيد رجايي تمام وجودشان براي نظام و ملت سوخت و نامشان در بين مردم ابدي و جاودانه ماند و امروز به الگويي براي خدمتگزاران به نظام اسلامي تبديل شده اند.

احمدي نژاد افزود: در آن دوران برخي افراد در سخنان توهين آميزي به شهيد رجايي چنين عنوان مي كردند كه ايشان چيزي نمي فهمد اما امام خميني (ره) در جواب اين افراد فرمودند كه شهيد رجايي از همه اين افراد بيشتر مي فهمد، در نهايت هم همگان ديدند كه در طول دوران نخست وزيري اين شهيد عزيز چه خدمات شاياني به مردم عرضه شد.

رييس جمهور تاكيد كرد: ايستادگي پيام و درسي است كه بايد از شهيد رجايي آموخت؛ شهيد رجايي در بين تمامي دولتمردان به عنوان الگويي شاخص در زمينه ايستادگي بر حق و ارزش هاي الهي شناخته مي شود و البته وي، درس ايستادگي را از حضرت امام خميني (ره) آموخته است، امامي كه فرمودند "اگر همه عالم در برابر من بايستند من به تنهايي در برابر آنها خواهم ايستاد".

احمدي نژاد عدالت محوري را از ديگر ويژگي هاي شهيدان رجايي و باهنر عنوان كرد و گفت: عدالت بايد در همه زمينه ها جزو اولويت هاي اصلي به شمار آيد، زيرا اگر عدالت نباشد هيچ خوبي در جامعه ايجاد نشده و تنها عدالت است که باعث شكوفايي استعدادهاي انسان خواهد شد.

احمدي نژاد عدالت را لازمه كمال، علم، رافت و ايمان انسان دانست و گفت : ايمان در سايه عدالت برقرار مي شود؛ عدالت بقدري مهم است كه خداوند ماموريت همه انبياء الهي را تلاش براي برقراري عدالت قرار داده است.

رييس جمهور با تاكيد بر اين‌كه دايره عدالت بسيار وسيع و اجراي آن بسيار مهم است، خطاب به مسئولين كشور تصريح كرد: مسئولين كشور بايد تلاش كنند نگاهشان به مردم عادلانه باشد تا منابع و بيت المال به صورت عادلانه در جامعه توزيع شود .

احمدي نژاد تاكيد كرد : ملتي كه تصميم مي گيرد بزرگ شود بايد در مسير عدالت و حق ايستادگي كند و عزتي براي ملت به دست نخواهد آمد.

رييس جمهور افزود : دليل اين‌كه در طول تاريخ ميليون ها انسان به عرصه وجود آمده، اما به حساب نيامدند، ولي يك نفر همچون امام خميني (ره) پيدا مي شود كه به الگوي جامعه جهاني تبديل مي شود آن است كه ايشان پاي حق و عدالت ايستاد.

وي در ادامه با اشاره به اين‌كه در گذشته بعضاً افرادي وارد سيستم اجرايي كشور شدند كه چيزي از خود نداشتند، اما طي چند سال صاحب سرمايه هاي آنچناني شدند، گفت: معلوم است اگر عدالت در جامعه اجرايي شود چنين افرادي ناراحت و طلبكار شده و دولت را به مواردي همچون ضعف كارشناسي متهم كنند كه در پاسخ به همه آنها بايد گفت كه اگر ايستادگي بر حق و اجراي عدالت ضعف است دولت به آن افتخار مي كند و هرگز به دانايي هايي كه بدنبال چپاول منافع ملت است فكر نمي كند.

احمدي نژاد افزود: درست نيست كه 75 ميليون نفر زحمت بكشند و حاصل زحمات آنان به جيب چند نفر برود و بعد فرياد بزنند كه شيوه برقراري عدالت در جامعه توسط دولت درست نيست .

وي افزود : ما پيرو امام راحل و شهيدان رجايي و باهنر هستيم و به آن افتخار مي كنيم .

رييس جمهور در بخش ديگري از سخنان خود به افتتاح سد «آغ چاي» و ويژگي هاي اين سد اشاره كرد و گفت : به جرات مي توان گفت سد «آغ چاي» زيباترين سد كشور هم به لحاظ زيبايي و هم به لحاظ فني است. سد آغ چاي ، سد خاكي قوسي است كه ساخت آن بسيار دشوار است و از معدود سدهاي بلندي است كه به اين شكل ساخته شده و به لحاظ مقاومت سازه نيز بسيار حائز اهميت است.

احمدي نژاد به شيوه احداث ساختمان اين سد اشاره كرد و گفت : ساختماني كه براي مراقبت از اين سد ساخته شده، بسيار زيباست و داراي طراحي زيبايي مي باشد.

رييس جمهور از ديگر ويژگي هاي سد آغ چاي را احداث هم زمان شبكه توزيع آب عنوان كرد و گفت : اين شبكه باعث توزيع مناسب آب به مزارع كشاورزي خواهد شد كه در نوع خود بي نظير است، زيرا در غير اين صورت ما تنها آب را پشت سد ذخيره كرده ايم .

احمدي نژاد در ادامه به موضوع كشاورزي و ميزان و مصرف آب در اراضي كشاورزي اشاره كرد و گفت : در كشور از ميزان آب خوبي براي كشاورزي برخورداريم به طوري كه در هر هكتار زمين كشاورزي بين 8 تا 10 هزار متر مكعب آب مصرف مي شود و اگر شيوه آبياري كشاورزان ما تغيير پيدا كند، ميزان زمين هايي كه هر سال زير كشت مي روند، افزايش پيدا خواهد كرد .

رييس جمهور از آمادگي دولت براي حمايت از كشاورزان جهت تغيير شيوه آبياري در اراضي زراعي خبر داد و گفت : دولت آمادگي دارد است تا 85 درصد يارانه تغيير شيوه آبياري را به كشاورزان پرداخت كند و اميدوارم با تغيير شيوه آبياري در اراضي زراعي شاهد افزايش محصولات كشاورزي باشيم.

احمدي نژاد همچنين با اشاره به ميزان توليد محصولات كشاورزي در كشور گفت : در حال حاضر در كشور 107 ميليون تن توليدات كشاورزي وجود دارد كه مي توان با تغيير شيوه آبياري اين ميزان را به 3 برابر افزايش داد.

رييس جمهور با اشاره به افتتاح فاز دوم كارخانه سيمان اروميه گفت : با افتتاح فاز دوم اين كارخانه ظرفيت توليد سيمان در استان به 3 ميليون تن رسيد كه بايد بيشتر و بهتر از آن استفاده شود، زيرا هر قدر سرمايه گذاري، ساخت كارخانه و ساختمان در كشور بيشتر شود باعث رونق و پيشرفت خواهد شد.

احمدي نژاد در ابتداي سخنان خود آذربايجان غربي را ديار مردان و زنان مومن ، شجاع و مفيد براي جامعه اسلامي خواند و گفت : حافظه تاريخي ملت ايران نظير پاكي ، صداقت ، ايثارگري ، خدمت و مرزباني مردمان اين ديار را سراغ ندارد .

رييس جمهور افزود : از افتخارات بي بديل و غير قابل معاوضه زندگي من اين است كه در دوران خدمت خود ، دوره اي را در خدمت مردم آذربايجان غربي و شهرستان چاي پاره گذرانده ام ، مردماني صميمي ، با اخلاق ، با صفا و پركار كه همواره براي جامعه مفيد بوده‌اند.

در اين مراسم و پيش از سخنان دکتر احمدي نژاد نامجو وزير نيرو و غضنفري وزير صنعت ، معدن و تجارت به ارائه گزارشي از پروژه هايي كه امروز در استان آذربايجان غربي به طور رسمي به بهره برداري رسيد، پرداختند.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ