کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 18:03:02 , 1390/12/21
61  : تعداد بازديد
ویلیام نیکلسون نگارش فیلمنامه را آغاز کرد
زندگی ماندلا فیلم می شود
قرار است زندگی نلسون ماندلا یکی از سرناش ترین مبارزان سیاسی دنیا تبدیل به فیلم شود که البته اتفاق تازه ای در صنعت سینما نیست.

  ويليام نيكلسون، فيلم‌نامه‌نويس سرشناس هاليوود كه تجربه نگارش فيلم‌نامه‌هاي "گلادياتور" و "بينوايان" را در كارنامه‌اش دارد، فيلم‌نامه‌ي زندگي‌ نلسون ماندلا با عنوان "راه طولاني تا آزادي" خواهد نوشت.
نوامي هريس كه در سري جديد فيلم‌هاي جيمر باند با عنوان "سقوط آسماني" نقش‌آفريني مي‌كند، قرار است نقش مقابل نلسون ماندلا را ايفا كند. آنانت سينگ و جاستين چادويك كارگرداني اين پروژه‌ي سينمايي را بر عهده دارند.
فيلم‌برداري اين اثر زندگينامه‌اي از ماه مي در آفريقاي جنوبي آغاز مي‌شود. راه طولاني تا آزادي تمام زندگي اين قهرمان سياه‌پوست را به تصوير مي‌كشد، به ويژه حبس طولاني مدتي كه در جزيره‌ي "روبن" سپري كرد. ماندلا در طول 27 سال زندان که بيشتر آن را در يک سلول شده بود، تبديل به مشهورترين چهره‌ي مبارزه عليه آپارتايد در آفريقاي‌جنوبي شد.
وي پس از آزادي از زندان در سال 1990، سياست صلح‌طلبي را در پيش گرفت. ماندلا پس از دريافت جوايزي در طول چهار دهه، هم‌اکنون يک دولتمرد سرشناس است که همچنان در مورد مسائل مهم خود ابراز عقيده مي‌كند. او را در آفريقاي جنوبي اغلب تحت عنوان "ماديبا" مي‌شناسند، اين عنوان افتخاري را بزرگان خاندان ماندلا به وي داده‌اند. بسياري از مردم آفريقاي جنوبي نيز به نشانه‌ي احترام وي را "مخولو" (پدربزرگ) صدا مي‌زنند.

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ