کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 18:27:02 , 1390/06/06
154  : تعداد بازديد
در کمبود سالن‌ تئاتر/
خانه نمایش از چرخه اجرا خارج شد
خانه نمایش اداره برنامه‌های تئاتر که از سالن‌های فعال تئاتری ایران بود با انتقال این مرکز به مکانی استیجاری به دلیل تخصیص پیدا نکردن بودجه، راه‌اندازی نشده و این در حالی است که اقدامی برای بازسازی بنای قدیمی اداره تئاتر هم انجام نشده است.

 

به گزارش مهر ورزي آنلاين،  بعد از پايان بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي تئاتر فجر خبر تعطيلي بناي قديمي اداره برنامه‌هاي تئاتر و انتقال آن به يک مکان استيجاري جديد منتشر شد. اين اقدام در راستاي پروژه بازسازي اداره برنامه‌هاي تئاتر صورت گرفت که بناي آن سال‌ها به دليل استفاده بيش از حد ظرفيت فرسوده شده بود.

مريم معترف مدير اداره برنامه‌هاي تئاتر زمستان سال 89 در رايزني‌هايي که با وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام داده بود قول خريد بناي مجاور اداره تئاتر و افزوده شدن آن به اين مرکز تئاتري را گرفت. قرار بر اين شد که بناي قديمي و فرسوده اداره برنامه‌هاي تئاتر از سال جاري وارد مرحله بازسازي شود تا با تغييرات مناسب سالن‌هاي تمرين و همچنين خانه نمايش به يک وضعيت استاندارد دست پيدا کنند.

خانه نمايش که در فضاي خالي از سالن تئاتر يکي از فعال‌ترين سالن‌هاي تئاتري کشور بود در طول سال توانسته بود تعدادي از سالن‌هاي تئاتري و هنرمندان تئاتر را در خود جاي دهد. با جابجايي اداره برنامه‌هاي تئاتر و انتقال آن به مکان استيجاري در نظر گرفته شده قرار بر اين شد که فضايي در اين مکان با تجهيز و تعمير و ايجاد برخي تغييرات به خانه نمايش اختصاص پيدا کند تا اين سالن تئاتري همچنين به فعاليت خود ادامه دهد.

 

 

خانه نمايش ناتمام در فضاي جديد اداره برنامه‌هاي تئاتر


طبق گفته‌هاي حسين مسافرآستانه مديرکل هنرهاي نمايشي و مريم معترف مدير اداره برنامه‌هاي تئاتر خانه نمايش با کمي تأخير نسبت به انتقال اداره برنامه‌هاي تئاتر به مکان استيجاري فعاليت خود را آغاز مي‌کند. اما جابجايي اداره برنامه‌هاي تئاتر خود با تأخير مواجه شد و راه‌اندازي خانه نمايش هم با اين معضل مواجه است.

در حال حاضر به دليل تخصيص پيدا نکردن بودجه مورد نظر طرح راه‌اندازي خانه نمايش در فضاي جديد به نتيجه نرسيده است و فضاي تئاتر ايران در شرايطي که از کمبود سالن نمايشي رنج مي‌برد خانه نمايش را هم از دست داده است. از طرف ديگر هيچگونه اقدام قابل توجهي براي بازسازي بناي قديمي اداره برنامه‌هاي تئاتر صورت نگرفته است. اميد است پروژه بازسازي بناي قديمي اداره تئاتر نيازمند صرف زمان بالايي مشابه پروژه‌هاي سد سازي و غيره نباشد و روزي اين پروژه وارد صندوقچه تاريخ نشود. /منبع: مهر


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ