کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 18:17:33 , 1390/06/06
66  : تعداد بازديد
عباسپور:
سئوال نادران درباره مدارک تحصیلی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به علت فراخوانده شدن وزیر علوم به صحن علنی مجلس گفت: یکی از نمایندگان مجلس درباره مدرک نامعتبر یک دانشگاه کشور آذربایجان از وزیر علوم سوال دارد که ترجیح می دهد سوال خود را در صحن علنی مجلس بپرسد.

 


علي عباسپور تهراني فردبا بيان اين مطلب اضافه کرد: وزير علوم سه شنبه هفته جاري به صحن علني مجلس شوراي اسلامي مي آيد تا به سوال الياس نادران نماينده عضو در کميسيون اقتصادي مجلس پاسخ دهد.

وي با اشاره به موضوع سوال نادران از وزير علوم گفت: اين نماينده مجلس ترجيح مي دهد سوال خود از وزير علوم را در صحن علني مجلس مطرح کند و از وي درباره اعتبار مدارک دانشگاهها، نامعتبر بودن مدرک يک دانشگاه کشور آذربايجان و اينکه چه اشخاصي از اين دانشگاهها مدرک گرفته اند جويا شود.

رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه اين کميسيون چندي پيش از وزير علوم درباره مدارک دانشگاههاي کشورهاي ديگر سوالاتي پرسيده بود ادامه داد: موضوع مدارک دانشگاهي کشورهاي خارجي چندي پيش با حضور کامران دانشجو در کميسيون آموزش بررسي شد.

عباسپور اضافه کرد: از وزير علوم در کميسيون آموزش سوال کرديم آيا اين وزارتخانه مي داند کدام دانشجويان در کدام دانشگاههاي خارجي تحصيل مي کنند يا نه. پاسخ کامران دانشجو اين بود که وزارتخانه تنها در شرايطي مي تواند متوجه شود دانشجويان در کدام دانشگاههاي خارجي تحصيل مي کنند که مدارکشان را بعد از اتمام دوران تحصيل در آن دانشگاه و براي تاييد و ارزيابي به وزارت علوم ارائه کنند.

وي گفت: وزيرعلوم تاکيد کرد لزومي ندارد وزارت علوم بداند دانشجويان در دانشگاههاي کدام کشورها تحصيل مي کنند و البته دانشجويان هم اعلام نمي کنند در کدام دانشگاه قصد ادامه تحصيل دارند.

نماينده مردم تهران و شميرانات در مجلس اظهار داشت: وزارت علوم اطلاع ندارد دانشجويان ايراني خارج از کشور در دانشگاه معتبر يا نامعتبر تحصيل مي کنند که البته کميسيون آموزش هم با اين توضيحات قانع شد.

به گفته رئيس کميسيون آموزش، با اين حال الياس نادران، تمايل دارد اين موضوع اين بار در صحن علني مجلس مطرح شود. /منبع: مهر


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ