کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 12:11:13 , 1390/06/06
108  : تعداد بازديد
نخستین کمپ ایرانی در سومالی راه اندازی شد
رئیس تیم اعزامی جمعیت هلال احمر ایران به سومالی از راه اندازی نخستین کمپ ایرانی در منطقه دیلیفر خبر داد و افزود: در این کمپ هزاران قحطی زده اسکان داده می شوند.

 

پس از روزها تلاش هلال احمر ايران در سومالي براي عملي شدن قول نخست وزير اين کشور در اعطاي زمين براي کمپ ايران بالاخره کشور سومالي يک مزرعه کاکتوس را براي ايجاد کمپ به ايران اعطا کرد.

براساس اين گزارش نيروهاي امدادي در کوتاه‌ترين زمان مزرعه کاکتوس را آماده ايجاد کمپ کرده و صبح امروز نخستين راپل (انبار برزنتي) به مساحت 240متر ايجاد کردند تا محموله‌اي که بزودي به موگاديشو مي‌رسد مستقيم به کمپ ايران منتقل شود.

همچنين روز گذشته خانم مريم اويس وزير زنان و خانواده سومالي از کمپ سي سي که در آن 500چادر امدادي هلال احمر قحطي زدگان را اسکان داده است بازديد کرد.

در اين بازديد محمود مظفر رئيس سازمان امداد و نجات هلال احمر در اعتراض به اينکه يکي از وزراي کشورهاي امدادرسان به سومالي اظهار کردند که ايران کمکهاي کمي به سومالي داشته است، از خانم مريم توضيح خواست و وزير زنان سومالي در پاسخ گفت: به علت تبليغات کم ايران خدمات ارايه شده ديده نشده است و من شخصاً روز يکشنبه در جلسه هيئت دولت خدمات ايران را تشريح مي‌کنم.

حضور وزير زنان و خانواده دولت سومالي در کمپ سي سي توجه بيشتر به مشکلات زنان و کودکان در اين کمپها بود. هلال احمر ايران تا کنون 250 تن محموله غذايي به سومالي ارسال کرده که 200 تن آن توزيع شده است.

مظفر اظهار داشت: بيش از 50 کمپ را ايران تحت پوشش خود قرار مي‌دهد و براي ايجاد 10هزار چادر اسکان برنامه ريزي شده است.

 قرار است امروز تيم سه نفره براي برپايي بيمارستان صحرايي و داروخانه از ايران به سومالي اعزام شوند./مهر


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ