کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 11:32:34 , 1390/06/06
205  : تعداد بازديد
توفان آيرين نيويورك را در هم كوبيد
توفان فصلي آيرين كه چند روزي بود ترس و وحشت عجيبي را در مناطق شرقي آمريكا بوجود آورده بود، سرانجام به شهر نيويورك رسيد.

 
توفان گرمسيري آيرين اواخر روز گذشته شهر نيويورك را در هم كوبيد و همين امر باعث شد تا "مايكل بلومبرگ" شهردار نيويورك به ساكنان اين شهر هشدار دهد كه داخل خانه‌هاي خود بمانند و از اين توفان كه در مسير مستقيم نيويورك به عنوان پايتخت تجاري جهان قرار گرفته است، جان به در برند.
 
بلومبرگ در كنفرانسي مطبوعاتي اعلام كرد: انتظار مي‌رود كه شرايط به سرعت بدتر و بدتر شود. توفان سرانجام به نيويورك رسيده است و بادهاي توفاني شديدتر شده و بارش باران نيز شدت خواهد يافت و با بالا آمدن آبهاي سواحل اقيانوس مواجه هستيم.
 
بنا بر اين گزارش، ساكنان شهر نيويورك به سرعت خيابان‌ها را تخليه كردند و از اين توفان عظيم كه به سمت آنها حركت مي‌كرد، در خانه‌هاي خود پناه گرفتند.
 
اين گزارش افزود: انتظار مي‌رود كه تأثير مخرب اين توفان صبح امروز به وقت محلي در آمريكا شديدتر شود.
 
بر اساس اين گزارش، شب گذشته باران در 5بخش شهر نيويورك به طور مداوم مي‌باريد و سازمان ملي هواشناسي آمريكا هشدار توفان صادر كرد.
 
اداره برق نيويورك نيز به دنبال بارش‌هاي پي در پي و سنگين در اين شهر موضوع قطع پيشگيرانه برق در سراسر اين شهر را مورد بررسي قرار داد.
 
پس از آنكه شهردار نيويورك دستور تخليه 370هزار نفر در مناطق نزديك سواحل را صادر كرد، بيش از 3 هزار و 700نفر از از ساكنان اين مناطق به پناهگاه‌هاي تعبيه شده پناه بردند و هزاران نفر ديگر نيز به خانه‌هاي دوستان و خويشاوندان خود كه دور از اين مناطق بودند، فرار كردند.
 
بلومبرگ اعلام كرد كه هم‌اكنون آن دسته از كساني كه هشدارهاي تخليه فوري شهر را ناديده گرفته بودند، بايد در همانجايي كه هستند بمانند چرا كه بيرون از خانه‌هايشان بسيار خطرناك تر است.
 
توفان گرمسيري آيرين که نخستين توفان شديد از توفان هاي فصلي اقيانوس اطلس در فصل 2011است با بادهايي با سرعت 130 کيلومتر در حرکت است. اين توفان ابتدا كشورهاي حوزه درياي كارائيب را تحت تأثير قرار داد و مسير خود را به سمت سواحل شرقي آمريكا در پيش گرفت. نخستين آثار اين توفان سهمگين در 20آگوست (29 مردادماه) در جزاير "ليوارد" در درياي كارائيب مشاهده شد.
 
توفان "كاترينا" نيز يكي ديگر از توفان‌هاي سهمگين در آمريكا بود كه در سال 2005اتفاق افتاد و بيشترين هزينه جاني و مالي را براي اين كشور در تاريخ آمريكا به دنبال داشت. دست‌كم هزار و 836 نفر بدنبال وقوع اين توفان در آن سال و سيل‌هاي عظيم ناشي از آن كشته شدند. آمار منتشر شده از خسارت 81ميلياردي اين توفان در سال 2005 براي دولت آمريكا حكايت دارد. بيشترين خسارات و تلفات جاني اين توفان در نيواورلئان در ايالت لوئيزيانا بر جا ماند.
 
در آن زمان نيز انتقادهاي بسياري از دولت آمريكا به دليل عدم مديريت اين بحران و عدم توانايي براي واكنش‌هاي به موقع و جلوگيري از خسارات بيشتر مطرح شد كه همچنان نيز بدليل ادامه آثار منفي اين توفان در زندگي مردم منطقه كه 6 سال پيش در آمريكا اتفاق افتاده بود، ادامه دارد.
 
توفان كاترينا صرف نظر از خسارت‌هاي سال 2005خود، هنوز هم تبعاتي را براي بيمارستان‌ها و سازمان‌هاي بهداشتي آمريكا به دنبال دارد كه در دادگاه‌هاي آمريكا پيگيري مي‌شوند. به تمامي افراد و نهادهايي كه بواسطه اين توفان خساراتي را متحمل شده‌اند، خواسته شده است تا 27سپتامبر فرصت داده شده تا شكايت‌ها و اعتراضات خود را مطرح كنند. اين اعتراضات در ماه اكتبر در آخرين جلسه دادرسي "نيو اورلئان" بررسي خواهند شد./فارس

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ