کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 18:11:53 , 1390/06/05
248  : تعداد بازديد
آیت‌الله مکارم شیرازی:
فطریه قوت غالب گندم 2هزار و برنج 6 هزار تومان است
مرجع تقلید شیعیان میزان فطریه هر انسان بر اساس قوت غالب گندم دو هزار تومان و برنج 6 هزار تومان اعلام کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، آيت‌الله العظمي ناصر مکارم شيرازي بعدازظهر شنبه در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) پرداخت فطريه را از واجبات الهي دانست و اظهار داشت: در روايات اسلامي فراوان به فطريه اشاره شده و در قرآن هم اشاره‌اي به آن شده است.

وي ادامه داد: زکات فطره بر همه مسلمان عاقل و بالغ که توانايي دارند واجب است، يعني بر روزه‌داران و معذورين و کساني که عمداً روزه را خوردند واجب است.

اين مرجع تقليد به دو فايد مهم پرداخت زکات فطره اشاره کرد و گفت: پرداخت زکات فطره از شرايط قبولي روزه ماه مبارک رمضان است.

آيت‌الله مکارم شيرازي تاکيد کرد: دومين فايده پرداخت زکات فطره بيمه‌کردن انسان در برابر حوادث مختلف در طول سال است و انسان مبلغ کمي مي‌پردازد و خودش را بيمه مي‌کند.

وي به ميزان پرداخت زکات فطره اشاره کرد و گفت: زکات فطريه بر اساس قوت غالب بايد پرداخت شود و قوت غالب هم چيزي است که مردم شهر قالباً از آن تغذيه مي‌کنند.

استاد برجسته حوزه علميه مهمترين قوت غالب را گندم و برنج اعلام کرد و گفت: هر نفر بايد به اندازه 3 کيلو گندم يا برنج به عنوان زکات فطره پرداخت کند.

آيت‌الله مکارم شيرازي تاکيد کرد: بر اساس تحقيقاتي که انجام داديم هزينه سه کيلو گندم دو هزار تومان و سه کيلو برنج معمولي 6 هزار تومان مي‌شود، بنابراين اگر به نيت گندم مي‌خواهيد پرداخت کنيد سه هزار تومان و به نيت برنج 6 هزار تومان پرداخت کنيد.

وي پرداخت فطريه را ضامن سلامتي انسان دانست و افزود: هر چه انسان در راه زکات فطره سرمايه‌گذاري کند به‌جاست.

آيت‌الله مکارم شيرازي با بيان اينکه تمامي کساني که زندگي‌اشان تامين است بايد زکات فطره پرداخت کنند گفت: کساني که کمبود دارند و فقير هم نيستند، به عنوان مثال درآمد فردي 19 و خرج او 20 باشد زکات فطره بر آنها واجب نيست و مي‌توانند زکات بگيرند.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ