کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 18:09:12 , 1390/06/05
188  : تعداد بازديد
مترو به قزوین می رسد/ دو شهرستان جدید به نقشه قزوین می آید
استاندار قزوین گفت: فاز یک مطالعه احداث مترو هشتگرد به قزوین به پایان رسیده و فاز دوم آن توسط سازمان مسکن و شهرسازی دنبال می شود که باید تشریفات ماده 32 طی شود که در صورت استفاده از بخش خصوصی این شرایط تسهیل می شود.

 

احمد عجم گفت: عجم گفت: براي ساخت مترو بيش از 500 ميليارد تومان سرمايه گذاري لازم است که اخيرا با يک هيئت سرمايه گذار چيني مذاکراتي شده تا اين کار تسهيل شود.

وي يادآورشد: ساخت مترو بيش از چهار سال طول خواهد کشيد که امسال براي اجرا شدن فاز دوم مطالعه طرح پيگيري لازم را انجام خواهيم داد.
 
احداث مجتمع بزرگ آلومينيوم در استان توجيه اقتصادي بسيار خوبي دارد
استاندار قزوين در ادامه يادآور شد: با پيگيري هاي انجام شده مشخص شد طرح احداث کارخانه بزرگ آلومينيوم پويا مدت چهار سال متوقف شده که هيچ توجيه منطقي نداشت لذا مقرر شد در حداکثر يک ماه وضعيت اين پروژه مشخص شود.

وي افزود: راه اندازي هر واحد بزرگ توليدي مشکلات و پيچيدگي هاي خود را دارد اما بنظر مي رسد اين طرح با برخي تنگ نظري ها با موانع غيراصولي مواجه شده که لازم است با تعيين تکليف نهايي کاري کنيم تا اين طرح که مي تواند اشتغال هزاران نفر را فراهم کند اجرايي شود.

استاندار قزوين تصريح کرد: سرمايه گذاري که براي راه اندازي اين مجتمع صنعتي اعلام آمادگي کرده اهل فن و متخصص کار است و با ارزيابي اصولي وارد کار شده و در انتخاب محل کارخانه نيز تمامي مسائل زيست محيطي، توپوگرافي، آب و فاضلاب آن را بررسي کرده و تنها براي مکان يابي بيش از 500 ميليون تومان هزينه کرده است و ايرادي که برخي در خصوص باير بودن زمين هاي اختصاص يافته مطرح کرده اند منطقي نيست.

زمينهاي اختصاصي به مجتمع فولاد قابليت زراعت ندارد

وي يادآورشد: زمينهاي پيش بيني شده براي اين طرح غير کشاورزي و درجه سه و چهار است و قابليت زراعت ندارد و بايد به سرعت اختلاف منابع طبيعي و مسکن و شهرسازي در اين زمينه برطرف شود و کار به مرحله مناسبي برسد.

عجم گفت: برخي با تمسک به مسائلي خاص، تهديد و جوسازي، کارهاي غيراخلاقي و اعمال قدرت خواستند اين طرح را متوقف کنند اما بايد بدانند اين طرح مي تواند در استان تاثيرگذار باشد و به اشتغال و درآمدزايي استان کمک شاياني کند و منطقه بوئين زهرا را به قطب آلومينيوم کشور تبديل کند.

تاکستان مرکز فولاد استان قزوين

استاندار قزوين يادآورشد: براي آمدن صنايع جديد به استان چهار شرط عمده داريم که ايجاد بيشترين اشتغال، مصرف کم آب، کمک به توسعه ملي، رعايت مسائل زيست محيطي و نقش صادراتي عمده ترين آنهاست.

عجم اظهارداشت: در حال حاضر شهرستان تاکستان به مرکز ثقل فولاد استان تبديل شده که با توليد پنج ميليون تن محصولات فولادي در استان بيش از 80 درصد آن در تاکستان توليد مي شود.

اين مسئول افزود: در طرح آمايش سرزمين بدنبال حفظ يکپارچگي اين دشت مهم هستيم و توسعه باغهاي زيتون را در استان جدي مي گيريم.

قزوين صاحب فرودگاه مي شود

استاندار قزوين در خصوص ضرورت احداث فرودگاه در قزوين هم بيان کرد: استان قزوين با داشتن شرايط ويژه کشاورزي، گردشگري، صنعتي و دانشگاهي براي ساخت فرودگاه مستعد است و امسال با پيگيري جدي اين موضوع را در دستور کار قرار داده ايم.

عجم اظهارداشت: با برنامه ريزي مناسب براي ساخت شهرک هوا فضا اقدام لازم صورت گرفت و با تعيين چهار نقطه در کشور براي استقرار اين شهرک ها شهر آبيک در استان براي اين کار تعيين شد که در فاز اول با احداث اين فرودگاه بيش از 90 فروند هواپيما مستقر شده که کار آموزش براي افراد علاقمند فراهم شده است.

وي گفت: براي تسريع در اين کار 15 ميليارد تومان مصوبه گرفته شده که طلب شهرداري از دستگاههاي اجرايي با موافقت وزير کشور و اقتصاد و دارايي اين اعتبار به عنوان آورده تلقي شده تا کار اجرايي ساخت فرودگاه آغاز شود.

استاندار اظهارداشت: احداث اين فرودگاه توجيه اقتصادي دارد و مي تواند جاذبه گردشگري در استان را بيشتر کرده و زمينه جذب سرمايه گذاري در استان را بيش از پيش فراهم کند.

استاندار قزوين ساخت پارک آبي، چند هتل درجه يک، شهربازي، توسعه فضاهاي دانشگاهي، توسعه صنعت و کشاورزي را از ويژگي هاي استان دانست و ظرفيت ها و توانمندي هاي استان را قابل توجه ذکر کرد.

2شهرستان جديد در استان ايجاد مي شود

عجم با اشاره به تقسيمات کشوري در حوزه استان هم گفت: تغييرات تقسيمات کشوري به احتمال زياد در چند حوزه استان ايجاد خواهد شد که شهرهاي آوج و آبگرم، مراحل شهرستان شدن را طي مي کند و شهرستان محمديه هم شرايط تبديل شدن به شهرستان را دارد که با توجه به احداث مسکن مهر احتمال تصويب اين شهرستان را دارد و شهرهاي شال و اسفرورين، الموت شرقي و غربي هم درخواست تبديل به شهرستان شدن را دارند که اميدواريم دو شهرستان جديد به استان اضافه شود.

دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) محور توسعه استان

استاندار قزوين گفت: در حوزه آموزش عالي اقدامات موثري شده و براي ارتقاء سطح کيفي دانشگاه بين المللي امام خميني(ره) گام برداشته شده و امروز اين دانشگاه محور توسعه آموزش عالي استان شده است.

وي افزود: با تبديل شدن دانشگاه امام به سطح جامع راه اندازي رشته هاي پزشکي با پذيرش 50 درصد دانشجوي خارجي در دانشگاه فراهم شده که با کيفي سازي دانشگاهها در مسير توسعه گام برداشته ايم و با دريافت مصوبه در تاکستان دانشکده فني دولتي و در بوئين زهرا پرديس دانشگاه احداث خواهد شد و با تاسيس پارک علم و فن آوري ضمن توسعه آموزش عالي زمينه افزايش مراکز رشد در استان فراهم شده است.

اعتبارات فرهنگي با برنامه توزيع مي شود

استاندار قزوين تصريح کرد: در حوزه فرهنگي هر نهاد و تشکلي که برنامه داشته باشد از اعتبارات فرهنگي استفاده مي کند و نگاه ما اين است که با برنامه محوري اين اعتبارات را هزينه کنيم.

عجم گفت: 30 ميليارد تومان اعتبارات فرهنگي  استان است که بايد در اين حوزه مرکز سياست گذاري و تصميم گيري متمرکز باشد البته تعدد مراکز اجرايي ايرادي ندارد.

استاندار قزوين گفت: همه مسئولان نظام کمر خدمت بسته اند تا مشکلات مردم را حل کنند لذا ما هم تلاش مي کنيم با دوري از حاشيه ها کار نظام را پيش ببريم و مشکلات مردم را حل کنيم.

سياه نمايي کاري غيراخلاقي است

عجم با بيان برخي از خدمات دولت گفت: متاسفانه برخي با سياه نمايي خدمات دولت را زير سوال مي برند و اين منصفانه نيست لذا از رسانه هاي انتظار داريم با انعکاس واقعي مسائل در کنار گفتن مشکلات و نواقص فعاليتهاي مسئولان را نيز درست منعکس کنند.

استاندار قزوين با بيان اجراي طرح سرشماري نفوس و مسکن که از آبان ماه آغاز خواهد شد گفت: آمار و اطلاعات درست در تصميم گيري، توزيع عادلانه اعتبارات، تعيين شاخص ها بسيار تاثير گذار و نقش آفرين است لذا از مردم استان انتظار داريم با ماموران سرشماري همکاري کنند.

قانون محور برگزاري انتخابات است

استاندار قزوين با اشاره به انتخابات مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: کار اجرايي مديران ذيربط براي انتخابات آغاز شده اما کار تبليغاتي معنا ندارد و غيرقانوني است و همه بايد از ظرفيت هاي قانوني براي بستر سازي انتخاباتي سالم استفاده کنيم و اگر نيت ما خدمت باشد بايد به قانون احترام بگذاريم.

عجم اضافه کرد: کساني که داوطلب نمايندگي هستند بايد تقوي و اخلاق را رعايت کنند و در مسير قانون حرکت کنند و در اين کار نيز مديران دولتي حق ندارند از داوطلبان در مراسم دعوت کنند و تلاش شود تا مشارکت مردم بيشتر شود و فضاي استان به سمت رقابت سالم پيش برود.

وي از رسانه ها خواست در سالم سازي فضاي انتخاباتي نقش آفرين شوند و براي مشارکت حداکثري مردم در اين دوره از انتخابات به مسئولان اجرايي کمک کنند.

اين مسئول در خصوص اضافه شدن يک نماينده به نمايندگان استان هم گفت: پيشنهاد افزوده شدن حوزه البرز به حوزه هاي استان به دولت ارائه شده که يک فوريت آن در مجلس تصويب نشده است که شايد تا زمان انتخابات اجرا شود.

 قزوين رتبه دوم در سرمايه گذاري خارجي

استاندار از کسب رتبه دوم در جذب سرمايه گذاري خارجي در استان خبرداد و گفت: بايد تلاش کنيم همچنان در جذب سرمايه گذاري خارجي و داخلي رتبه هاي برتر کشوري را حفظ کنيم و با توسعه صنعت به اشتغال استان کمک کنيم.

وي افزود: بيش از 600 ميليارد تومان و 190 ميليون يورو در صنعت فولاد استان سرمايه گذاري شده و اخيرا با دعوت ازيک گروه بزرگ سرمايه گذاري در صدديم زمينه حضور سرمايه گذاران بيشتري را در استان فراهم کنيم.

عجم يادآورشد: با فعال شدن بانکها و توسعه بنگاههاي زودبازده به توسعه سرمايه گذاري کمک کنيم.

از آمدن تيم پيکان به قزوين حمايت مي کنيم

استاندار قزوين در خصوص تيم پيکان قزوين هم گفت: در سال گذشته هم آمادگي خود را براي استقرار تيم پيکان قزوين در استان اعلام کرديم و با نشست هاي متعدد با مديران ايران خودرو و باشگاه خواستار انتقال تيم به قزوين شديم تا مردم با تيم احساس نزديکي و مالکيت کنند که متاسفانه اين کار عملي نشد.

استاندار بيان کرد: مسئولان استان در انتخاب مربي، کادر فني، هيچ نقشي نداشتند و تيم پيکان فقط براي مسابفه به قزوين مي آمد و نتوانست هيچ قرابتي با طرفداران برقرار کند و مردم به اين تيم تعلق خاطر پيدا نکردند ونتوانستند ارتباط مناسبي با آن برقرار کنند.

وي گفت: امروز هم اعلام مي کنيم اگر تيم به طور کامل به قزوين منتقل شود و بتواند به تيم هاي پايه نيي کمک کند آمادگي داريم حمايت لازم را براي اين تيم انجام دهيم و به پيشرفت ورزش استان کمک کنيم.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ