کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 13:28:18 , 1390/12/20
189  : تعداد بازديد
پدر "پاپ آرت" همچنان خبرساز است
کشف فیلم های گمشده اندی وارهول
فيلم‌هاي گمشده‌ي اندي وارهول ـ نقاش، نويسنده، و فيلم‌ساز پيشرو آمريکايي و از بنيان‌گذاران هنر پاپ دهه 1950 در ايالات متحده کشف شدند.

  وارهول حدود پنج سال از عمر خود را به ساختن فيلم پرداخته اما بر اساس اطلاعات تازه اي که اخيرا در کتابي درباره اين هنرمند منتشر شده، دهه ها است که کسي اين فيلم‌ها را نديده است. اندي وارهول در ابتداي كارش يعني سال 1963، يک کارخانه کلاه سازي را در نيويورک اجاره و آن را تبديل به استوديو کرد. اين استوديو مدت هاست که ديگر وجود ندارد اما به نام «کارخانه» معروف شده است. بعضي ها آن را کارخانه نقره اي ناميدند زيرا همه چيز يا با کاغذ آلومينيومي پوشيده شده بود يا با رنگ نقره اي رنگ شده بود. «کارخانه»، پاتوق دوستان اندي وارهول و هرکس ديگري که مي خواست از شهرت او بهره ببرد و به نحوي خود را در جامعه مطرح کند، بود. آنجا، محل کار هم بود، جايي که تصاوير و نقاشي هايش خلق شد و اندي وارهول را در سراسر جهان به شهرت رساند. اما جدا از آن اندي وارهول در 37 سالگي فيلمسازي را نيز تجربه کرد.
داگلاس کريمپ در دانشگاه «روچستر» آمريکا، به بررسي 50 «فيلم کارخانه اي» که توسط موزه هنرهاي مدرن در نيويورک ترميم شده، پرداخته است. هنوز حدودا همين تعداد فيلم باقي مانده که بايد ترميم و حفاظت شود. او نتيجه مطالعات خود را در کتاب «فيلم هاي مورد علاقه ما» در آمريکا منتشر کرده است. وي مي گويد: «حتي اگر مردم فيلم هاي وارهول را نديده باشند، فکر مي کنند که مي دانند فيلم هاي او داراي چه سبکي است. اما فيلم هاي او سبک خاصي ندارند. شما مي توانيد بگوييد که وارهول اصولا فيلم‌هايش را تدوين نمي کرد اما به غير از اين نکته تفاوت هاي بسياري در فيلم هايش وجود دارد؛ مثلا در بين فيلم هاي او، چندين فيلم صامت سياه و سفيد کوتاه وجود دارد. اما فيلمي با عنوان «خواب» هم هست که فيلمي بسيار طولاني و سياه و سفيد و صامت است. در اين فيلم «جان جيورنو»، هنرمند حوزه هنرهاي نمايشي را در حال خواب نشان مي دهد. يا فيلم «امپاير» که نماي ثابتي از ساختمان «امپاير استيت» در نيويورک را به مدت 8 ساعت نشان مي دهد.

 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ