کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 16:49:18 , 1390/06/02
80  : تعداد بازديد
استمداد از رئیس جمهور و معاونت سینمایی در حمایت از سینمای فرهنگی
کیومرث رکنی سرمایه گذار فیلم سینمایی "دیگری" به بی تفاوتی و عملکرد مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نسبت به این فیلم اعتراض کرد.

 

به گزارش مهرورزي آنلاين،  وي در بيان اعتراض خود ذکر کرد که فيلم سينمايي ديگري يکي از توليدات شريف سينماي ايران در حال حاضر است که موفق به دريافت جوايز متعدد خارجي و حضور هاي پي در پي بين المللي داشته و در جشنواره فيلم فجر و جشن سينماي ايران نيز حضور قابل توجهي داشته است و سهم مرکز گسترش از آن تنها بي مهري در مراحل پس از توليد بوده است.

وي افزود: مرکز گسترش در زمان اکران فيلم از کوچک ترين حمايتي جهت رونق اکران آن فيلم امتناع کرده و حتي از اطلاع رساني که به رسم آن مرکز براي همه توليدات استفاده مي شود نيز کوتاهي کرده و تنها در چند روز آخر اکران در سانسهاي محدود در سينما سپيده که متعلق به خود مرکز مي باشد نمايش فيلم برگزار شد.

کيومرث رکني با اشاره به نقش مرکز گسترش در فروش و پخش دي وي دي خانگي "ديگري" افزود: مرکز گسترش حتي از تلاش براي واگذاري رايت اين فيلم به موسسه رسانه هاي تصويري نيز کوتاهي کرد هر چند که موسسه رسانه هاي تصويري هم با وجود ادعاي حمايت از سينماي فرهنگي به تقاضاي بنده دست رد زده و مبلغ ناچيزي را در ازاي خريد رايت آن پيشنهاد کرد که در واقع به نوعي از سر باز نمودن بود.

وي افزود: در بخش پخش جهاني اين فيلم مرکز گسترش که خود را منحصرا پخش کننده جهاني اين اثر مي داند از کوچکترين تلاش براي ارسال به فستيوال هاي بين المللي و فروش در بازارهاي جهاني سر باز زده و اين وظيفه تنها در حد حرف و سخن باقي مانده و با اينکه تنها در يک اقدام مرکز که البته اقدامي گروهي براي تعداد زيادي از فيلم هاي ايران بوده فيلم سينمايي "ديگري" موفق به حضور و کسب جايزه بهترين فيلم به عنوان تنها نماينده از سينماي ايران در مراسم آسيا پاسيفيک گرديد که اين خود گواهي بر توانايي هاي اين اثر است.

وي با اشاره به اينکه رياست محترم جمهور و معاونت محترم سينمايي در حمايت از اين فيلم دستور کمک و مساعدت به مرکز گسترش داده بود تا کنون هيچ اقدامي از طرف مدير عامل مرکز صورت نگرفته است و اکنون که سه بهار قرآن و ماه مبارک رمضان از توليد اين فيلم گذشته متاسفانه هيچ تلاشي براي بازگشت حداقلي سرمايه اينجانب صورت نگرفته و اين مسئله براي مديران مرکز به عنوان شرکاي فيلم کاملا بي اهميت است.

در پايان کيومرث رکني اذعان داشت که ناملايمتي و بي مهري به سينماي فرهنگي از سوي مسئولين تنها به منزوي شدن سينماي فرهنگي و دلسردي سرمايه گزاران بخش خصوصي در وارد شدن به اين حوزه و رونق سينماي مبتذل دانست.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ