کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 14:42:31 , 1390/06/02
101  : تعداد بازديد
افزایش 6.2 درصدی ازدواج در آذربایجان غربی
مدیر کل ثبت اسناد آذربایجان غربی از افزاش 6.2 درصدی میزان ثبت ازدواج در مناطق مختلف استان از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد.

 

علي خيري با اشاره به ثبت 12 هزار و 544 فقره ازدواج طي چهار ماهه سال 90، بيان داشت: ازدواج در مقايسه با سال گذشته 6.2 درصد افزايش يافته و طلاق نيز با يک هزارو 603 مورد، 3.2 درصد رشد داشته است.

وي تعداد دفاتر اسناد رسمي آذربايجان غربي را 244 واحد عنوان کرد و بيان داشت: طي چهار ماهه سالجاري تعداد معاملات منقول و غيرمنقول 23 هزار و 181 و 9 هزار و 522 فقره بوده که معاملات منقول 8.7 درصد افزايش داشته و اين درحالي است که معاملات غيرمنقول طي اين مدت با سه درصد رشد منفي مواجه بوده است.

اشباع ثبت شرکت تجاري و غير تجاري در آذربايجان غربي

مدير کل اسناد و املاک آذربايجان غربي با اشاره به کاهش 17 درصدي پرونده هاي بخش اجرائيات اين نهاد از ابتداي سالجاري تا کنون، افزود: طي اين مدت يک هزار و 405 فقره پرونده مهريه، چکهاي برگشتي، ضمانت نامه هاي بدون وثيقه و ضامن در بانکها اجرا شده است.

خيري با اشاره به ثبت 616 فقره از شرکتهاي تجاري و غيرتجاري از ابتداي سالجاري تا کنون، اظهار داشت: کاهش 23 درصدي اين بخش طي اين مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نمود اشباع شرکتها در سطح استان دانست.

قانون ثبت مصوب 1310 بازنگري کلي شود

اين مسئول با اشاره به روند رو به رشد فناوري اطلاعات و ارتباطات در دنياي کنوني، افزود: اصل قانون مبني بر لزوم کتابت دستي با وجود مجهز شدن به سيستمهاي الکترونيکي بوده که متاسفانه باعث بروز برخي مشکلات شده است.

وي از راه اندازي شبکه ارتباط سيستمي بين ادارات اسناد شهرستانها در 15 واحد ثبتي آذربايجان غربي خبر داد و بيان داشت: با اين اقدام ارتباط سيستمي بين واحدها، زيرساختهاي الکترونيکي و بستر لازم براي راه اندازي اتوماسيون اداري در استان فراهم شده است.

مدير کل ثبت اسناد و املاک آذربايجان غربي اظهار داشت: هم اکنون تمامي دفاترثبت مجهز به دستگاه کارت خوان بانکها و موسسات مالي و اعتباري شده و کليه پرداختي لازم در حوزه ثبت اسناد در اين دفاتر بدون نياز به مراجعه حضوري به بانکها انجام مي شود.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ