کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 18:01:02 , 1390/06/01
86  : تعداد بازديد
رئيس جمهور در مراسم روز صنعت دفاعي:
تجهيزات دشمن را پيش از رسيدن به آسمان كشور زمين‌گير مي‌كنيم
رئيس جمهور با اشاره به توانمندي هاي دفاعي جمهوري اسلامي ايران گفت: سياست ما به گونه‌اي است كه تجهيزات نظامي دشمن در نقطه عزيمت زمين‌گير شود. بنابراين بايد طوري برنامه ريزي كنيم كه تجهيزات دشمن قادر به عمل نباشد.

 

 به گزارش مهرورزي آنلاين،  محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور ظهر امروز سه شنبه طي سخناني در مراسم روز صنعت دفاعي با بيان اينكه ماه رمضان هديه خدا به بشريت است، گفت كه در اين ماه فرصت بهره‌مندي از رحمت الهي فراهم است.

وي اخلاص و رحمت را خلاصه همه خوبي‌ها و كمالات عنوان كرد و افزود : كار اگر براي خدا باشد شكوفا مي‌شود. اما اگر كار براي غير خدا انجام شود ساقط كننده است حتي اگر عبادت باشد. شيطان 7هزار سال عبادت كرد اما چون اخلاص نداشت آن عبادت موجب طغيان و طرد او شد.

رئيس جمهور ادامه داد: ‌ماه رمضان، ماه كار براي خداست كار براي خدا اگر اعلام هم نشود و در پنهان صورت گيرد اثر خود را در عالم خواهد گذاشت.

احمدي‌نژاد همچنين ماه رمضان را ماه تمرين اخلاص دانست و گفت: اگر بالاترين فرصت‌ها و امكانات عالم در اختيار باشد و بزرگترين اقدامات به لحاظ ظاهر انجام شود اما خالي از اخلاص باشد نتيجه‌اي جز سقوط نخواهد داشت.

وي با بيان اينكه جلوه دوم همه خوبي‌ها، رحمت، عشق و محبت است، خاطرنشان كرد: تجلي و جلوه ايمان به خدا و يكتاپرستي كه بالاترين ارزشهاست، در رحمت است.

رئيس‌جمهور تأكيد كرد: هر مفهوم آسماني يك جلوه دنيايي دارد و جلوه همه ارزش‌هاي آسماني رحمت و محبت است.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه خداوند متعال رحمت مطلق است و به واسطه رحمتش، عالم، مخلوفات و انسان را خلق كرد، بيان داشت: پيامبر عزير اسلام كه تجلي اعظم خداست رحمت مطلق در مقياس جهاني است.

وي قلب انسان موحد را سرشار از محبت عنوان و خاطرنشان كرد: ما به ميزاني كه محبت داشته باشيم موحد هستيم؛ چرا كه محبت معيار سنجش توحيد است.

 رئيس‌جمهور با بيان اينكه همه مشكلات بشر در طول تاريخ از خالي شدن قلب‌ها از محبت است، نظام اسلامي را نسيم رحمت و لطف دانست و گفت كه همه ارزش‌ها زماني منتقل مي‌شود كه بر بستري از محبت سوار شود.

احمدي‌نژاد با بيان اينكه دعوتي كه از قلب رحماني و سرشار از محبت نباشد هدايت كننده نخواهد بود حتي اگر تلاوت آيات قرآن باشد، اظهار داشت: برخي‌ها پاي جنايات رژيم صهيونيستي را امضا و قرارداد نظامي 60-70 ميليارد دلاري منعقد مي‌كنند براي كشتار، در حالي كه قرآن هم مي‌خوانند.

وي افزود: نگاه جهان اسلام و نگاه توحيدي رفع مشكلات همه بشريت است و قدرت و سياست دفاعي ما نيز بر اساس گسترش محبت است؛ چراكه عدالت و محبت لازم و ملزوم هم هستند.

رئيس‌جمهور با اشاره به اينكه سياست دفاعي ما بازدارندگي است، گفت: ما نمي‌خواهيم از قدرت نظامي براي تسلط استفاده كنيم بلكه مي خواهيم جلوي تجاوزات و بي عدالتي‌ها را بگيريم؛ چرا كه سياست دفاعي ما متفاوت از كساني است كه براي فتح سرزمين‌ها و غارت جوامع طراحي مي‌كنند.

 احمدي‌نژاد با تأكيد مجدد بر اينكه سياست و برنامه دفاعي ما بازدارنده است، گفت كه بهترين بازدارندگي اين است كه دشمن به خود جرأت ندهد كه تجاوز كند.

وي ادامه داد: سياست بازدارندگي ما بايد طوري باشد كه دشمن از پاسخ كوبنده و پشيمان كننده ما مطمئن باشد و در جمع بندي خود به تصميم حمله نرسد.

رئيس‌جمهور همچنين تأكيد كرد: سياست بازدارنده ما بايد به گونه‌اي باشد كه تجهيزات دفاعي دشمن در نقطه عزيمت و خود دشمن نيز در نقطه عزيمت زمين‌گير شود نه در آسمان تهران؛ بنابراين بايد جوري برنامه‌ريزي كنيم كه تجهيزات دشمن قادر به عمل نباشد.
 
احمدي‌نژاد تاكيد كرد كه بخشي از تحقق اين امر به فعاليت سياسي، فرهنگي و انساني برمي‌گردد طوري كه فضاي جهاني به سمتي برود كه فرصت تحرك از دشمن گرفته شود و بخش ديگر به تجهيزات دفاعي برمي‌گردد اما مرحله سوم نيز پدافند است.

وي با بيان اينكه امروز صنعت دفاعي ما پرنشاط و در حال پيشرفت است، خاطرنشان كرد: بعضي از اين دستاوردهاي ما قابل رقابت در سطح جهاني است كه موجب افتخار و عزت براي ما و دلگرمي براي همه مظلومان و مستضعفان عالم است.
 
 رئيس‌جمهور در ادامه سخنان خود گفت: صنعت دفاعي ما بايد جامع و بهره‌مند از همه علم و فناوري كشور باشد و  همه دستاوردهاي كشور در اينجا(صنعت دفاعي) خود را نشان دهد.

احمدي‌نژاد همچنين يادآور شد: صنعت دفاعي كشور ما بايد موتور پيشرونده علم و فناوري باشد؛ چرا كه نوع تجهيزات با كاربرد چند منظوره است.

وي دستاوردهاي دفاعي كشور را افتخارآميز دانست و گفت: كارهاي بسيار بزرگ، هدفمند، هوشمند و ارزشمندي در اين عرصه انجام شده است كه بنده از همه شما به خاطر كارهاي بزرگي كه براي خدا و گسترش محبت و عدالت و صيانت از كرامت اسلامي انجام مي‌دهيد تشكر مي‌كنم.

 رئيس‌جمهور همچنين در قسمت ديگري از سخنان خود آرمان همه انبياء الهي را اصلاح مديريت جهان و حاكم كردن انسان كامل بر مقدرات بشريت عنوان و خاطرنشان كرد: اين شبها (شب هاي قدر) شب‌هاي رقم خوردن سرنوشت است. از خداوند متعال بخواهيم كه دل‌هاي ما و همه بشريت را به سوي امام و سرشار از محبت امام، توان، انديشه و اراده ما را در راستاي منويات امام و ما را مشمول دعاي امام قرار دهد.

به گزارش فارس، رئيس‌جمهور در اين مراسم از 12 نفر از متخصصان صنعت دفاعي با ارائه لوحي تجليل كرد


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ