کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 12:20:58 , 1390/06/01
94  : تعداد بازديد
با لنز نخوابيد ، نابينا مي شويد
كارشناسان بهداشت و سلامت چشم به كاربران لنزهاي چشمي هشدار دادند كه خوابيدن با اين لنزها مي‌تواند موجب نابينايي شود.

 

اين كارشناسان مي‌گويند: افرادي كه از لنز استفاده مي‌كنند بايد حتما در مواقع مناسب لنزها را از چشم‌هاي خود خارج كرده و به روش صحيح و استاندارد تميز كنند چرا كه آلودگي و بهداشت نامطلوب لنزها مي‌تواند موجب بروز بيماريها و ناراحتي‌هاي مختلف چشمي از جمله عفونت قرنيه شود. اگر اين قبيل عفونت‌ها درمان نشوند و مورد بي‌توجهي و سهل‌انگاري قرار بگيرند، آسيب دائمي به بينايي فرد وارد مي‌شود و در موارد شديدتر حتي مي‌تواند فرد را نابينا كند.

به گزارش سايت اينترنتي ماي هلت ديلي نيوز، چشم به طور طبيعي داراي يك گارد محافظ در برابر اجسام خارجي است. اين عضو از طريق مايعي كه كره چشم را در برمي‌گيرد و حاوي آنزيم‌هاي حفاظت كننده است و با پلك زدن از چسبيدن هر جسم خارجي به سطح خودش جلوگيري مي‌كند. با ان حال برخي از ميكروب‌هاي بسيار ريز و هوازي از اين حصار ايمني و سيستم دفاعي مي‌گذرند و با نفوذ از لايه محافظ سلولي به قرنيه مي‌رسند.

دكتر سايمون كيلونيگتون متخصص ميكروبيولوژي در دانشگاه ليسستر در اين باره تصريح كرد: در واقع حمام و سرويس‌هاي بهداشتي به هيچ وجه جاي مناسبي براي قراردادن و نگهداي از لنزها نيستند و مصرف كنندگان بايد هميشه از محلول استريل براي شست و شوي لنزهاي خود استفاده كنند. همچنين بيش از يك ماه استفاده از ظرف نگهداري لنز مي‌تواند خطرناك باشد و به چشم‌ها آسيب برساند./ايسنا


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ