کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 17:50:10 , 1390/05/29
184  : تعداد بازديد
انتقاد باهنر از تندروی‌های 12 رایی‌ها
محمدرضا باهنر از عملکرد و موضع گیری های جریانی در مجلس که فقط 12 رای دارند انتقاد کرد.

 

به گزارش مهرورزي آنلاين گزيده اي از گفت و گوي باهنر با هفته نامه مثلث در ادامه مي آيد:

* من مي‌خواهم بگويم که از يک جمعيت 70 ميليوني بعد از انتخابات 13 ميليون يک‌ طرف بودند و 25 ميليون طرف ديگر، مقام معظم رهبري يک خط کلي را همان هفته اول تعيين کردند و فرمودند 40 ميليون نفر در انتخابات شرکت کردند.

اينها براي نظام بوده و انتخابات هم بسيار باشکوه بوده است. اما اين آقايان از همان روز اول در مورد آن 13 ميليون مسئله داشتند.

البته کار به اينجا هم ختم نشد و آنها سرسختانه مي‌گفتند بايد بررسي کنيم و ببنيم کساني خالص نبودند. اما وقتي اين افراد در مجلس کانديدا مي‌شوند فقط 12 رأي مي‌آورند.

دقت کنيد؛ اينها حرف‌هاي شفاف من است. آنها مي‌توانند بگويند راه‌ کساني که با ما نيستند از ما جداست و تمام اين افراد آمريکايي هستند.

من حرفم اين است که اتفاقاً در اين فضاي سنگين فتنه، اگر مجلس اين‌گونه عمل نمي‌کرد و اگر اين مديريت اعمال نمي‌شد؛ يک عده طرفدار فتنه و نيمي ديگر مخالف آن، در آن صورت در مجلس هر روز يکي مي‌خواست قندان به سمت ديگري پرت کند و يکي هم استفعا بدهد.

شما مي‌دانيد در صورت بروز چنين اتفاقاتي چه بر سر مملکت مي‌آمد؟ من باورم اين است که اگر کار دست اين آقايان بود، اين‌گونه رفتار مي‌کردند.

* ما اصلاً دنبال حذف آدم‌ها نيستيم. آنچه اين آقايان در سال گذشته در رسانه‌ها عليه من، دکتر لاريجاني و ديگران گفتند، يک دهم آن را هم ما جواب نداديم. مگر ما حرف نداريم؟

مگر ما استدلال نداريم؟ مگر ما تاريخ را يادمان نيست؟ اصلاً مگر ما گذشته آقايان را نمي‌دانيم؟ ما همه اين مسائل را به خوبي مي‌دانيم. اما براي اينکه بدانيد ما مي‌‌خواهيم آنها را حذف کنيم يا نه، کافي است يک کار رسانه‌اي ساده انجام دهيد و ببينيد آنها چند خبر عليه ما توليد کرده‌‌اند و ما چند کلمه خبر عليه آنها توليد کرده‌ايم.

با اين وجود، ما هنوز هم معتقد به حذف آنها نيستيم. ما مي‌گوييم که تفکرات مختلفي وجود دارد و نبايد دنبال فضاي يک صدايي باشيم؛ يعني اساساً جامعه و محيط سياسي بايد به همين شکل باشد.

* اين افراد بايد تفکر جمعي را بپذيرند؛ بيايند حرفشان را بزنند و ما هم حرفمان را مي زنيم. بعد از آن رأي‌گيري مي‌کنيم و آن وقت معلوم مي‌شود که چه تفکري بيشتر رأي مي‌آورد. آن زمان همه بايد به سمت آن تفکر حرکت کنيم.

حالا اگر کسي در اين ميان بيايد و بگويد من رئيس مجلس با پشتوانه 200 رأي را قبول ندارم، او مي‌تواند حرفش را بزند اما مسلماً اين حرف نفوذ حقوقي ندارد. واقعيت اين است که ما با 12 رأي نمي‌توانيم رئيس‌ مجلس تعيين کنيم. انتخاب رئيس مجلس حداقل 160 رأي مي‌خواهد. اينها مسائل بسيار روشن و شفافي است.

*  من بارها اعلام کرده‌ام ما در اين کشور دو نفر را جزو سران فتنه مي‌دانيم. اما بعضي‌ها فقط کمک کار فتنه‌گران بودند. ما حاضر نيستيم عنوان سران فتنه را به هر کسي که با او مشکل داريم تسري دهيم. اين اصلاً قابل پذيرش نيست.

* من آقاي هاشمي را جزو هيأت امناي انقلاب مي دانم. آقاي هاشمي در زمان دفاع مقدس جانشين فرمانده کل قوا بود.با اين وجود من هيچ‌وقت حاضر نيستم بگويم آقاي هاشمي جزو سران فتنه است.

ايشان هيچ‌گاه عليه نظام نبوده و جزو سران فتنه نيست. ايشان هيچ‌گاه عليه نظام و انقلاب هيچ‌کاري نکرده و نخواهد کرد اما اين را هم مي‌گويم که يک جاهايي به صورت جدي و آن‌گونه که از آقاي هاشمي انتظار وجود داشته وارد ميدان نشده است.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ