کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 11:09:29 , 1390/05/29
183  : تعداد بازديد
عضو کمیسیون عمران مجلس
طرح مسکن مهر به‌زودی تعطیل مي شود
عضو کمیسیون عمران مجلس از تعطیلی قریب‌الوقوع طرح مسکن مهر به دلیل فقدان اعتبارات لازم خبر داد.

 

به گزارش مهرورزي آنلاين ، امين شعباني نماينده سنندج اظهار داشت: در قانون بودجه سال 90 رديف اعتباري خاصي براي مسکن مهر، منظور نشده است و از آنجا که در قانون برنامه پنجم برداشت از صندوق توسعه ملي توسط دولت فقط حدود10درصد و آن هم با مجوز مجلس براي امر توليد در نظر گرفته شده، لذا هيچ رديف بودجه‌اي براي مسکن مهر معين نشده واين طرح راکد خواهد ماند.

وي ادامه داد: دولت در لايحه‌ي بودجه سال 90، هيچ اشاره‌اي به مسکن مهر و محل اعتبارات آن نکرده است از سوي ديگر تنها رديف بودجه متعلق به سال 86 بود که خط اعتباري مشخصي تعريف نشده و هر ساله تمديد مي‌شد با اين اوصاف اکنون دولت فاقد منابع مالي لازم شده است.

اين عضو کميسيون عمران مجلس تاکيد کرد: دولت 8هزار ميليارد تومان اعتبار براي مسکن مهر پيش بيني کرده بود که اکنون به نظر مي‌رسد با عدم شناسايي منابع مالي لازم، اين طرح راکد خواهد ماند.

وي تصريح کرد: دراساسنامه‌ صندوق توسعه ملي نيز تاکيد شده که دولت فقط براي بخش کشاورزي و توليد که منجر به اشتغال زايي مي‌شود مي‌تواند از اين صندوق برداشت داشته باشد از آنجا که در مسکن مهر، پول در اختيار پيمانکار قرار مي‌گيرد و طرحي اشتغال‌زا محسوب نمي‌شود لذا نمي‌توان به برداشتي از آن دلخوش بود.

شعباني از عملکرد فعلي مسکن مهر در برخي استان‌ها نظير کردستان انتقاد کرد و گفت: مقرر شده بود که با حداقل دريافتي، مسکن مهر در اختيار متقاضيان قرار گيرد ولي با احتساب برخي موارد نظير هزينه‌ دفترخانه، تعاوني، انشعاب آب و برق و … هر واحد بين 38 تا 40ميليون تومان براي متقاضيان تمام مي‌شود.

نماينده مردم سنندج خواستار شفاف‌سازي بيشتر در خصوص عملکرد صندوق مهر و پيمانکاران آن شد.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ