کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 16:59:41 , 1390/05/26
194  : تعداد بازديد
زمزمه تشکیل جبهه‌ای جدید در اصولگرایان
در پی افزایش نا‌هماهنگی‌ها، برخی از احتمال تشکیل جبهه‌ای جدید در بین اصولگرایان خبر داده‌اند.

 

اصرار اين روزهاي جبهه پايداري به حذف نمايندگان لاريجاني و قاليباف از ترکيب کميته 8+7 سبب آن شده است که جريان اصولگرا براي رسيدن به وحدت راه دشوارتري پيش روي خود ببيند. در پي افزايش نا‌هماهنگي‌ها، برخي از احتمال تشکيل جبهه‌اي جديد در بين اصولگرايان خبر داده‌اند.

از جمله، سيدرضا اكرمي، عضو جامعه روحانيت مبارز تهران، احتمال تشكيل جبهه سوم در اصولگرايان را رد نكرد و گفت:‌ با توجه به مباحث مطرح شده از سوي برخي از اعضاي جبهه پايداري كه دايره اصولگرايي را منحصر در خود مي‌بينند و با توجه به سابقه‌اي كه از آنها وجود دارد، بعيد نيست كه احتمال مذكور؛ يعني تشكيل جبهه سوم در جناح اصولگرا به واقعيت تبديل شود.

وي در گفت‌وگو با ايلنا‏، در پاسخ به اين سوال كه آيا با وجود بحث و جدل‌هايي كه در جبهه اصولگرايي به وجود آمده آيا در نهايت امكان وحدت در ميان اصولگرايان فراهم مي‌شود يا شاهد ارائه ليست‌هاي مختلف از اصولگرايان در انتخابات آينده مجلس خواهيم بود؟ اظهار کرد: نه فقط در انتخابات نهم مجلس شوراي اسلامي كه در آينده نزديك برگزار مي‌شود ‌كه در انتخابات گذشته هم گاهي شاهد چنين مساله‌اي بوده‌ايم.

احتمال تشکيل جبهه‌اي به نام «جبهه بيداري»

در همين حال، حسن غفوري فرد هم از احتمال تشکيل جبهه‌اي به نام جبهه بيداري خبر داد و گفت: معمولا موقع انتخابات حزب، جبهه و تشکل‌هاي زيادي شکل گرفته و ليست‌هاي زيادي از سوي همين تشکل‌ها ارائه مي‌شود؛ بنابراين خبرهايي مبني بر شکل گيري جبهه جديد بيداري وجود دارد که به زودي اعلام موجوديت خواهد كرد. غفوري فرد در مورد پيشنهاد جبهه پايداري براي افزايش نماينده خود در کميته 8+7 گفت: شنيده‌ام که شرط‌هايي گذاشته‌اند، ولي ترکيب کميته 15 نفره نهايي بوده و هيچ تغييري نخواهد کرد.

غفوري فرد همچنين در مورد اسامي پيشنهادي جبهه پايداري براي معرفي به کميته 15 نفره، گفت: حضور لنكراني و علي‌اصغر زارعي قطعي بوده و هيچ شخص ثالثي افزوده نخواهد شد؛ چرا که ترکيب 8+7 نهايي شده و غيرقابل تغيير است و اين نکته را حضرت آيت‌اله مهدوي کني نيز اعلام کرده‌اند.

شروط جبهه پايداري براي 8+7

از سوي ديگر شهاب‌الدين صدر با بيان اين‌كه جبهه پايداري انتقاداتي نسبت به جبهه متحد اصولگرايان دارد، گفت: آنها معتقدند كه بايد اصلاحاتي همچون افزايش تعداد نمايندگان‌شان در تركيب 8+7 صورت گيرد؛ با اين استدلال كه طرفداران بيشتري در كشور دارند.

اين نماينده اصولگراي مجلس هشتم يكي ديگر از انتقادات جبهه پايداري را نداشتن نماينده در گروه 7 نفره عنوان و در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: يكي از شروط اين جبهه داشتن نماينده از اشخاص حقيقي در گروه 7 نفره است؛ اين پيشنهاد در حالي مطرح مي‌شود كه نمايندگان حاضر در اين ساز و كار كفايت مي‌كند و ديگر لازم نيست يكسري اشخاص حقيقي هم در اين گروه باشد؛ چون اشخاص حقيقي آنها جريان جديد سياسي نيست كه بخواهد نماينده معرفي كند؛ بنابراين اين بدعتي است كه در دوره گذشته وجود نداشت


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ