کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 19:24:28 , 1390/05/22
92  : تعداد بازديد
رئیس دانشگاه پیام نور خبر داد:
آخرین وضعیت جذب هیئت علمی در پیام نور/ مدرک معادل منسوخ شده است
رئیس دانشگاه پیام نور در ارتباط با آخرین وضعیت جذب هیئت علمی در این دانشگاه، گفت: دانشگاه پیام نور در فراخوان وزارت علوم، 450 عضو هیئت علمی جذب می کند، ضمن اینکه معادل سازی مدرک از سال 78 در دانشگاههای کشور منسوخ شده است.

 

 حسن زياري امروز شنبه در يک نشست خبري درارتباط با آخرين وضعيت نسبت هيئت علمي به دانشجو در دانشگاه پيام نور، اظهار داشت: برخلاف تلاشي که دانشگاه پيام نور انجام داد تا نسبت هيئت علمي را به حد نصاب برساند اما در برنامه پنجم توسعه پيش بيني شده که ما در اين دانشگاه مي بايست نسبت استاد به دانشجو را يک به 250 برسانيم در حاليکه در مجلس نسبت يک به 150 را پيشنهاد کرده بوديم.

وي با مقايسه نسبت اعضاي هيئت علمي به دانشجو در ساير دانشگاههاي کشور، گفت: اين نسبت در دانشگاههاي آزاد اسلامي و غيرانتفاعي يک به 40?، در دانشگاههاي دولتي يک به 20 و قرار شده در دانشگاه پيام نور يک به 250 باشد.

رئيس دانشگاه پيام نور همچنين به جذب هيئت علمي در اين دانشگاه اشاره کرد و افزود: در فراخوانهاي وزارت علوم، حدود 450 عضو هيئت علمي جذب مي شوند که 80 درصد اين اعضا داراي دکتري تخصصي، 20 درصد دانشجوي دکتري آزمون جامع گذرانده و سايرين داراي مدرک فوق ليسانس واجد شرايط هستند.

به گفته زياري، دانشگاه پيام نور در سراسر کشور حدود 40 هزار عضو هيئت علمي مدعو، نيمه وقت و پاره وقت دارد.

توسعه کيفي دانشگاه پيشرفت مي کند

رئيس دانشگاه پيام نور در ادامه سخنان خود در اين نشست خبري، با اشاره به توسعه کيفي اين دانشگاه، تاکيد کرد: در حوزه کيفي سازي، مدتهاست کار نظارت و ارزيابي دقيق در دانشگاه پيام نور شروع شده است براي مثال، در تهران حدود 34 مرکز و واحد داشتيم که با بررسيهاي انجام شده اين مراکز و واحدها به عدد 22 رسيدند که در واقع آنها را محدود کرديم.

وي با اشاره به رتبه بندي دانشگاههاي کشور، گفت: دانشگاه پيام نور در اين رتبه بندي در رده 22 قرار دارد که تلاش داريم اين رتبه را در برنامه پنجم توسعه به عدد 15 برسانيم.

آمايش سرزمين در پيام نور

زياري در بخش ديگر سخنان خود مباحث آمايش سرزميني را که وزارت علوم در دانشگاههاي کشور دنبال مي کند، مطرح کرد و آماري از نسبت جمعيت دانشجويي کشور به تفکيک برخي رشته هاي درسي ارائه داد. وي در اين باره گفت: آمايش سرزميني آموزش عالي حدود دو سال است که آغاز شده و نمونه روشن آن درصد جمعيت دانشجويي در رشته علوم انساني است. اين نسبت در دانشگاه پيام نور 72 است که بايد به عدد 49 برسد البته عدد پيشنهادي وزارت علوم براي پيام نور 36 است.

وي درباره ساير رشته ها و نسبت جمعيت دانشجويي، اظهار داشت: در گروه فني و مهندسي نسبت وزارت علوم در کشور حدود 37 است و در پيام نور 11 که بايد به عدد 22 برسيم.

امضاي تفاهم نامه با دانشگاه فني و حرفه اي

رئيس دانشگاه پيام نورهمچنين به امضاي تفاهم نامه با دانشگاه فني و حرفه اي اشاره کرد و گفت: دانشگاه پيام نور در زمينه تربيت نيروي متخصص و ارتباط با صنعت با دانشگاه فني و حرفه اي تفاهم نامه اي را امضا مي کند.

صدور مدرک معادل منسوخ شده است

زياري درارتباط با صدور مدرک معادل در دانشگاههاي کشور، تاکيد کرد: صدور مدرک معادل از سال 78 در دانشگاههاي کشور منسوخ شده است و اگر شخصي اعلام کرده که مدارک دانشگاه پيام نور معادل مي شود يا از منسوخ شدن مدارک معادل بي خبر بوده و يا اينکه مي دانسته و احتمالاًّ اهداف ديگري داشته است.


 

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ