کاربر مهمان      
 
 
زمان انتشار: 18:6:1 , 1390/03/05
111  : تعداد بازديد
سوسکی که قورباغه می‌خورد! + تصوير
عادت غذایی سوسکهای کوچکی به نام "اپومیز" برای بسیاری از دوزیستان از قبیل قورباغه ها بسیار وحشتناک و دردآور است زیرا این سوسک با حضور در کنار دوزیستان اعتماد آنها را جلب کرده و سپس آنها را به قتل می رساند.

 

به گزارش مهرورزي آنلاين، يکي از انواع سوسکهاي زميني عادت غذايي بسيار ترسناک و عجيبي دارد. اين سوسک که "اپوميز" نام دارد بسياري از دو زيستان که ابعاد بدن آنها چند برابر ابعاد بدن خودش است را کشته و مي خورد، در حالي که معمولا دوزيستان از حشرات تغذيه مي کنند نه حشرات از دو زيستان!

غذاي معمول اين سوسکها ديگر انواع بي مهرگان از قبيل پشه ها، کرمها و حشرات مرده است اما محققان در نهايت ناباوري مشاهده کردند هر زمان اين سوسک در کنار يک دو زيست مانند قورباغه قرار مي گيرد به راحتي آن را کشته و مي خورد.

اين سوسکها ترجيح مي دهند پيش از شکار کردن يک دوزيست به خوبي شکار خود را شناسايي کنند از اين رو در طول روز با به اشتراک گذاشتن پناهگاهشان با دوزيستان در نزديکي آنها زندگي مي کنند اما در شب همه چيز مرگبار شده و سوسک با حمله اي ناگهاني دوزيست را مي کشد.

9569696.jpg

اين سوسکها براي تامين غذاي خود چندان وسواس به خرج نمي دهند و همه انواع دوزيستان را مي خورند، از قورباغه ها گرفته تا وزغ، سمندر آبي و مارمولک.

نحوه به قتل رسيدن دوزيستان به اين شکل است که سوسک ابتدا پشت دو زيست را مي گزد که در نتيجه آن شکار از خود عکس العمل شديدي نشان مي دهد و تلاش مي کند سوسک را به گوشه اي پرتاب کند.

سپس سوسک در پشت دو زيست شکافي به وجود مي آورد که جاندار را طي چند دقيقه فلج مي کند و در نهايت سوسک به آرامي خوردن غذايش را آغاز مي کند. |مهر|


 
   
   

نظرات کاربران
 
نام و نام خانوادگی :  
ایمیل :
نظر :  

 

©2011 KhabarCinema. All Rights Reserved
عضویت در سایت
ارتباط با سایت
درباره سایت
ورود کاربر
جست و جو
گفت و گو
گزارش
کافه ستاره
آنونس
تیزر
تلویزیون
گالری عکس
یادداشت
دکه
فروشگاه
صفحه اصلی
سینمای ایران
سینمای جهان
تلویزیون
تئاتر
موسیقی
تخته سیاه
نوستالژی
تورفرهنگی
پیوندها
فروشگاه
وبلاگ